Dün akşam saatlerinden açıklanan karara göre 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı sadece 48 saat olacak yani hafta sonu geçerli olacak. Bu haberi alan millet sokağa akın etti. Korona virüsü yokmuş gibi milletin büyük bir kalabalık oluşturması büyük bir tepki çekti.

Binlerce insanın fırın, market, manav gibi gıda satış yerlerine akın etmesi sosyal medyada büyük tepkiler verilmesine neden oldu. Sosyal mesafeyi azaltmak için alınan bu karar tam tersine işledi ve insanlar virüs dinlemeden, sosyal mesafeyi korumadan büyük bir kalabalık oluşturdu. Sosyal medyada yayılan görüntüler çok tepki topladı. 10 Nisan Korona Olimpiyatları gibi dalga geçilen konularda oldu. Bazı insanların ihtiyaç kavramını yanlış anlaması korona virüsünün daha da yayılmasına neden oldu.

Sadece kalabalık değil aynı zamanda şehirlerin farklı noktalarında kavga görüntüleri yayınlandı. 2 günlük sokağa çıkma yasağı sanki 2 ay olacakmış gibi milletin fırın, market, manav gibi gıda yerlerine akın etmesi fazlasıyla tepki topladı. Sokağa çıkma yasağı sonrası 31 şehirde ortaya çıkan görüntüler;

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz