Sony Honami adını taşıyan yeni bir akıllı telefonla tanışmak üzereyiz. Kısa bir süre önce Xperia Z Ultra modeli tanıtan ve bu ürünün sahip olduğu ilgi çekici üstün özelliklerle tüm dikkatleri üzerine çeken Sony, şimdi de Xperia Honami i1 isimli ürünle mobil dünyaya yeni bir cihaz kazandırmaya hazırlanıyor.

Söz konusu ürünle ilgili çalışmaların her ne kadar gizli yürütüldüğü belirtilse de cihaza dair çekilmiş fotoğrafların kolay bir şekilde ve hiçbir gizem barındırmayan bir görüntüyle sızması ayrı bir ilgi konusu oldu.

sony honami mobil13

Sony Xperia Honami adını taşıması beklenen akıllı telefonun tasarımında önceki Xperia ürünlerinin izlerini rahatlıkla görebiliyoruz. Donanım olarak en büyük ilgiyi ürünün kamerası çekiyor. Zira güvenilir Xperia Blog isimli güvenilir kaynağın edindiği bilgilere göre telefonun arka bölümünde bulunacak olan ana kamera 20 MP değerinde olacak. Öndeki ikinci kamera da 2.2 MP değerinde hizmet verecek.

sony honami mobil13 2

5 inçlik 1080p tam HD çözünürlükteki ekranla birlikte 5 inçlik akıllı telefonlar sınıfına giren üründe Qualcomm Snapdragon 800 model işlemci kullanılacak. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelmesine kesin gözüyle bakılan cihazın kısa bir süre sonra Android 4.3 sürümüne terfi etmesi öngörülüyor.

İlerleyen günlerin Sony Honami ile ilgili çok daha kapsamlı bilgileri ve fotoğrafları getirmesini bekliyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz