Sony tarafından Korona virüsü ile alakalı olumsuz sonuçlar yaşandığı ortaya çıktı. Virüsün tedarik zincirini engellemesi sadece Sony değil birçok firmayı olumsuz etkiledi. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Korona virüsünden dolayı işlerin yolunda gitmediği ve bu sorunlar içinde bir araştırma içerisinde olunduğu belirtildi. Malezya’da yer alan üretim tesisleri 18 Mart tarihinden itibaren kapalı durumda.

Sadece Malezya’da olan değil İngiltere hükumeti tarafından 20 Nisan tarihine kadar Galler’de yer alan üretim tesisi kapatıldı. Çin’de yer alan üretim tesisleri kapatıldı ancak bu tesisler 9 Şubat’ta tekrar açıldı. Fakat Çin tedarik zinciri konusunda sorunlar devam ediyor. Ayrıca yeni ürünler içinde potansiyel risk devam ediyor.

Sony tarafından yapılan açıklamada “Tedarik zinciri sorunları devam etse de virüs etkisini kaybetmeye başlıyor.” ifadesine yer verdi. Sony, Korona virüsü kapsamında kısıtlamalardan fazlasıyla etkilendi ve yardım için gereken mühendisler, üretim merkezine yardıma gidemiyor. Bu nedenden dolayı satışlarda düşüş yaşayacak olan Sony, bu durumu pek hoş bulmuyor. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz