10 Kasım’da Microsoft, Xbox Series X ve Series S’nin piyasaya sürülmesiyle yeni bir konsol yarışı başlattı. Bunlar, kesinlikle paraya değer ve izleyicilerini bulacak üretken, iyi inşa edilmiş oyun cihazları.
Şimdi sıra PlayStation 5’te! Herkes şu sorudan endişe duyuyor – Sony, Phil Spencer ve ekibinin cüretkar meydan okumasına nasıl tepki verdi? PS4’ün başarısının arka planında beklentiler her zamankinden daha yüksek. Hayranlar ve sıradan oyuncular en azından bir mucize görmek isterler, çünkü bu, PlayStation markası altında birçoğunun çocukluğundan beri baş döndürücü bir şeyle ilişkilendirdiği bir cihazın piyasaya sürülmesidir.

Gelecekten tasarım
Yeni bir konsol satın aldığınızda veya beklediğiniz herhangi bir cihazı satın aldığınızda en heyecan verici anlardan biri kutudan çıkarmaktır.
PS5’in iki sürümü var: disket sürücülü ve disket sürücüsüz. Aralarındaki tüm farklar, kutunun rengine (siyah veya beyaz), set üstü kutunun boyutlarına (daha kalın ve daha ağır bir sürücüyle) ve aslında bir 4K UHD Blu-ray optik sürücünün yokluğuna veya varlığına kadar dayanır. PS5, oldukça ortalama kalitede iki katmanlı bir kutu içinde paketlenmiştir: konsolla ilgili görüntülerin, teknik özelliklerin ve diğer ayrıntıların bulunduğu en üst ince katman açılıp çıkarılabilir ve bunun altında ortada küçük bir PlayStation logosu bulunan kalın beyaz kartondan yapılmış başka bir kutu vardır.

Kutuyu açtık ve üstte bir tane daha görüyoruz – markalı bir DualSense oyun kumandası, şarj etmek için bir USB Type-C kablosu, bir kullanım kılavuzu, HDMI ve güç kabloları ve bir stand var
Belki birkaç yıl içinde Sony daha küçük bir PS5 Slim piyasaya sürecek. PS5’in şu anki sürümleri nispeten büyük, kabaca geleneksel mATX bilgisayar kasaları boyutunda. Yeni PlayStation, fütüristik bir tasarıma sahip ve piyasadaki tüm konsollarla olumlu bir şekilde karşılaştırılıyor. Bunun bir dezavantajı var, çoğu iç mekanda, hatta nispeten modern olsa da, cihaz uymayacak ve yerinde görünmeyecek

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz