Japon şirketi Sony, video blogları çekmek için tasarlanmış yeni bir cep kamerası RX100 VII tanıttı. Yenilik bir BIONZ X işlemci aldı ve f / 2.8–4.5 diyafram açıklığına sahip 24–200 mm lensle donatıldı.

Cep kamerası 0.02 saniyeye kadar otomatik netleme yapabilir ve saniyede 60 otomatik pozlama hesaplaması yapabilir. RX100 VII 20 fps hızında sessiz çekim yapıyor ve nesnelerin gerçek zamanlı izlenmesini sağlıyor.

Özel Tek Seri Çekim Sürüş Modu, deklanşöre her 90 fps hızda 7 ham RAW fotoğraf çekebiliyor. İlk resim çekildiğinde netleme ve pozlama kilitlenir.

Fotoğraf makinesi 4K HDR formatında video çeker. Kayıt sırasında, kullanıcılar etkin görüntü sabitlemeyi sekiz kat artıran ve bu modda beş dakikaya kadar sürekli çekimi destekleyebilen Active SteadyShot özelliğini etkinleştirebilir. Full HD çekim yapmak için yeni bir optimize edilmiş stabilizasyon algoritması kullanılır.

Üretici ayrıca cihazın kulaklık jakına da yerleştirilmiştir. Sony, RX100 VII’yi kameranın kendisini, tripodu, mikrofon tutucusunu ve iki pili içeren özel bir Çekim Tutuş Kiti ile piyasaya sürecek. Ayrı olarak, kamera bu yılın Ağustos ayında 1.198 $ (~ 6.740,89 Türk Lirası) fiyatla satışa sunulacak . Ön siparişler 26 Temmuz’dan itibaren başlayacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz