Sony, Xperia XA3 model akıllı telefonu ile ciddi değişikliklere imza atacak gibi görünüyor. Nihayet cihazın tasarımı gün yüzüne çıktı. İşte Sony’nin yeni akıllı telefonu hakkında tüm detaylar…

Sony’nin akıllı telefon sektöründe biraz arka planda kalması üzücü bir durum. Özellikle tasarım konusunda bazı değişiklikler yapmayan marka, nihayet yolundan saptı ve Xperia XA3 ile yeni bir tasarım boyutunu seçti.

Sony Xperia XA3’ün tasarımı görüldü!

Uzun bir zamandır sızıntılarıyla gündeme gelen Xperia XA3‘ün nihayet tasarımı görüldü. Kısa süre önce sızdırılan fotoğraflarda Xperia XA3’ün ekran boy oranının 21:9 olduğu resmen belli oldu. Cihazın arka kısmında ise çift kamera yer alıyor. Orta kısımda konumlandırılan kameranın üstünde ise bir adet LED flaş yer alıyor. Alt kısıma baktığımızda ise NFC ve Sony logosu yer alıyor. Arka kısım canlı duruyor.

Snapdragon 660 ile geliyor!

Son sızıntılar içerisinde akıllı telefonun 6.5 inç bir ekran büyüklüğüyle geleceği görülüyor. Akıllı telefon gücünü Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü alacağı ve bu gücü 6GB RAM ile destekleyeceği görülüyor. 14 nm teknolojisiyle üretilen akıllı telefonun 1.95 GHZ, 2.2 GHZ hızında çalıştığı ve sekiz çekirdeğe sahip olduğu belirtildi.

Sony artık bu modeliyle yeni bir tasarım yolunda giderek kullanıcılarına ben geride değilim demiş oldu. Peki siz Sony’nin yeni tasarım anlayışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç yoktan iyi mi dersiniz? Yoksa Sony yine aynı Sony mi? Dediniz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz