Akıllı telefon piyasasında daha fazla geride olmak istemeyen Sony, belli bir süredir kendine bir program çizmiş ve o programı takip ettiğini söyleyebiliriz. Bu program sayesinde akıllı telefon portföyü de daha basit isimlendirilecek.

Sony, bundan böyle Xperia modellerinde isimlendirme konusunda rakam kullanacak. Yani amiral gemisi Xperia 10 ve Xperia 10 Plus adından MWC 2019’da sizlerinde bildiği gibi tanıtılmıştı.

Xperia 4 hakkında detaylar var!

Açık konuşmak gerekirse orta ile üst sınıf arasında yer alan Xperia 10 modelleri Snapdragon 630’dan gücünü alıyor ve Xperia 1 ile tek tık bir mesafe kalıyor. Bu mesafeyi ise marka diğer modeller ile dolduracak.

Gelen detaylarla beraber Xperia 4’ün bu mesafeyi kapatacağı iddia ediliyor. Ekran konusunda 5.7 inç bir ekrana sahip olan Xperia 4 gücünü Snapdragon 710 işlemcisinden alacak. Sizlerinde anladığı gibi bu modelde yer alan işlemci Xperia 10 Plus’tan daha güçlü. Hatta Nokia 8.1 ve A9 Pro ile aynı olduğunu söyleyelim. Hatta Pixel 3 Lite modelinde de bu işlemcinin kullanılacağı söyleniliyor.

Xperia 1 Lite versiyonu olabilir!

Bu bakımdan Xperia 4’ün Xperia 1 Lite versiyonu olarak geleceğini söylesek doğru söylemiş oluruz. 6GB RAM yok ama 4GB RAM‘e sahip olacak akıllı telefonda arkada üç kamera yerine çift kamera yer alacak.

Bakalım Sony bu konuda nasıl bir hamle yapacak. Sektörde çok fazla rekabet var ancak Sony arka saflarda yer alıyor. Ön saflara geçmesi için adım atması gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz