Hatırlayacağınız üzere Sony Xperia E3 akıllı telefon Eylül ayında satışa çıkmıştı. Sony, arayı fazla açmak istemediğinden olacak ki yeni bir cihaz üstünde çalışmaya başlamış bile. Öyleki Polonya’dan bu yeni cihazla ilgili fotoğraflar ve bilgiler geldi.

Gelen bilgilere göre Sony Xperia E4 giriş seviyesi bir telefon olacak ve MWC 2015’te tanıtılacak. Bu cihaz Mart ayından önce satışa çıkacak. Telefonun fiyatının $200 civarında olması bekleniyor. Telefon çıkmadan Polonyalı kaynak tarafından telefonun fotoğrafları sızdırıldı.

sony xperia E4 incelik

Japon şirket telefonun iki sürümünü piyasaya çıkaracak. Sürümlerden biri E2105 olacak ve sadece tek SIM girişine sahip olacak. E2115 ise ikinci sürüm olacak ve çift SIM kullanımı sunacak.

Sony Xperia E4 özellikleri:

  • 5-inç 540×960 LCD dokunmatik ekran
  • Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi (2015’in ilk yarısında Android 5.0 Lollipop alacak)
  • 1.3 GHz dört çekirdekli Cortex-A7 CPU ile MediaTek’s MT6582 SoC yonga seti
  • Mali-400MP4 GPU
  • 1GB RAM

Bilgilerin tümü Sony’nin İsveç kolu tarafından doğrulandı.

sony xperia E4

Yeni Sony Xperia E4 özelliklerine bakılırsa, Sony Xperia E3’e göre daha düşük özelliklere sahip. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi bu giriş seviyesi bir telefon olacak. Telefon ayrıca plastikten olan ve dokunulduğunda seramik hissi veren bir materyale sahip olacak.

sony xperia E2105

Son zamanlarda çıkan haberlere bakılırsa akıllı telefon üreticilerinin yakın zamanda çıkaracağı telefonlara dair sızmalar artmış durumda. Sürekli yeni bilgiler ve yeni fotoğraflara ilişkin haberler çıkmakta. Bu da gösteriyor ki üreticiler, MWC 2015’in de yaklaşmasıyla daha baskın olma isteğiyle kendilerinden söz ettirmek arzusu taşıyorlar. Sızan fotoğrafların ait olduğu akıllı telefonların ne zaman çıkacağı söylenmese de bunların Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılma ihtimali oldukça yüksek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz