Sony Xperia M, Sony Xperia L ve Sony Xperia SP akıllı telefonların Android Jelly Bean sürümünde kalacağı ve başka güncelleme almayacağı Sony tarafından duyuruldu. Buna Sony Xperia M Dual telefonlar da dâhil.

Bu cihazlar, aldıkları son Android işletim sistemi sürümünde kalacak ve başka bir yazılım güncellemesi almayacak. Sony Xperia M, Sony Xperia M Dual ve Sony Xperia L akıllı telefonlar bu yılın ilk çeyreğinde çıkan Android 4.3 Jelly Bean sürümünü almıştı.

xperia m - xperia m dual

 

Sony Xperia SP 2013 yılının Nisan ayında Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile çıkmıştı. Buna göre cihaz, bu yılın Şubat ayında aldığı Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinden başka bir güncelleme almayacak ve Android 4.3 sürümünde kalacak.

2013 yılının Mayıs ayında Android 4.2 Jelly Bean sürümü ile çıkan Sony Xperia L, aynı yılın Ekim ayında aldığı Android 4.2 Jelly Bean sürümünden başka bir güncelleme alamayacak.

xperia L- xperia sp

Aslına bakılırsa tüm bu Xperia ailesi üyeleri  Android KitKat sürümü için yeterli düzeyde RAM’e sahipler ve çift çekirdekli Krait işlemci taşımaktalar. Bu yüzden kullanıcılar, resmi olmayan yollardan KitKat edinme yollarına başvurmak zorunda kalabilirler.

Sony Xperia kullanıcıları sahip oldukları akıllı telefonların güncelleme alıp almayacağını öğrenmek için [highlight]Xperia Care[/highlight] sitesine bakabilirler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz