Sony, Xperia Z serisine dahil olan cihazların Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağını duyurdu. Duyuruyu Twitter’dan yapan Sony, hangi cihazların ne zaman ve hangi sırayla güncelleme alacağını açıkladı.

Sony Xperia Z serisinde Mobile World Congress (MWC) etkinliğinde tanıtılan Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Tablet Z2 de bulunuyor. Bu iki yeni cihazın özellikleri için “Sony, Xperia Z2, Xperia Tablet Z2 ve M2’yi MWC’de Duyurdu” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Bu aileye dahil olan diğer cihazlar ise Sony Xperia Z3 Dual, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact ve Sony Xperia Z Ultra şeklinde sıralanıyor. Bu cihazların tümü için Sony gelecek haftadan itibaren Android 5.0 Lollipop güncellemesinin çıkacağını duyurdu. Ayrıca kısa bir süre sonra Sony Xperia T2 Ultra ve Sony Xperia C3 cihazların da Lollipop güncellemesini alacağı müjdesini verdi.

sony-xperia-z3-beyaz

Daha önce “Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Z3 Lollilop Alacak” başlıklı haberimizde Sony’nin Xperia Z ailesine gelecek güncelleme için testler yaptığını yazmıştık. Şimdi bu güncelleme hazır durumda. Sony Xperia Z ailesinin bu cihazlarına sahip kullanıcılar gelecek haftadan itibaren güncellemenin gelip gelmediğini cihazlarının ilgili bölümlerinden kontrol edebilirler. Türkiye’deki kullanıcılara güncellemenin ulaşması bir haftadan uzun sürebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz