Sony bugün Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Z2 tablet için Android 4.4.4 güncellemesinin çıktığını duyurdu. Cihazlar güncellemeyi almaya başladı. Bununla birlikte Sony cihazınıza bu güncellemenin gelmesi biraz zaman alabilir.

Android 4.4.4 güncellemesi Sony Xperia Z2’ye ve Sony Xperia Z2 tablete bazı yenilikler getirecek. İşletim sistemine dayanan bu yeniliklerden bazıları kullanıcıları oldukça sevindirecek nitelikler taşıyor. Bunlardan ilki her iki cihazın da PS4 Remote Play işlevini kazanacak olması. Bu özellik sayesinde Z2 cihazlar Z3 ailesinin peşinden gitmiş olacak. PS4 Remote Play özelliği akıllı telefonunuz ya da tabletinizi uzak ekran kullanarak PlayStation 4 üzerindeki oyunları kontrol etmenizi sağlıyor.

sony xperia z2 - z2 tablet

Sony Xperia Z2 ailesinin üyeleri aynı zamanda PCM ve DSD ses dosyalarını USB Hi-Res özelliğine ek olarak 3.5 mm çıkış ile oynatma desteği de alacaklar. Walkman uygulaması da Sony’nin MP3 ya da AAC sesini iyileştiren DSEE HX teknolojisine sahip olacak. Bunların yanı sıra kullandığınız farklı Sony kulaklıklara göre iyileştirme ayarlarını da seçebileceksiniz.

Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Z2 tablet cihazları son Xperia Kamera uygulamalarına ve en yeni Batarya Stamina moduna da erişebilecek. Sony Xperia Z2 akıllı telefonlar ayrıca Ultra Stamina modu kullanabilecekler. Bu sayede cihazlar standby modunda bir haftadan uzun bir süre kalabilecekler.

Akıllı ekran döndürme özelliği istenmeyen döndürmeleri engelleyecek. Önemli bir özellik de yeni ekran kaydetme özelliği sayesinde ekranda yaptıklarınızı video şeklinde kaydedebilecek olmanız. Son olarak Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Z2 tablet Bluetooth Unlock özelliğine sahip olacak. Böylece cihazlar Sony’nin SmartBand, SmartBand Talk ya da SmartWatch 3 cihazlarına yakın olduğunda Bluetooth otomatik olarak açılacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz