Teknoloji dünyasının en fazla rağbet gören cihazlarından olan akıllı telefonların büyük ekranlı olmaları pek çok kullanıcı için kullanışlı gelmiyor. Daha küçük telefonlardan hoşlanan kişiler için üretici firmalar büyük ekranlı telefonların küçük modellerini çıkarıyor ya da yeni bir mini akıllı telefon üretiyor. Son olarak Sony, teknoloji tutkunlarının talebini dikkate alarak yeni bir mini telefon geliştirdi.

IFA 2014 fuarı Eylül ayı ilk haftası içerisinde gerçekleşecek. Sony Xperia Z3 Compact akıllı telefonun bu fuarda tanıtılması bekleniyor. Cihaz ile ilgili olarak yeni ve detaylı görseller sızdı. Daha önce de aynı mini telefonun sızıntısı olmuştu ancak bu sızıntıda cihaz daha yakından anlaşılıyor. Telefonun çoğu özelliğinin göze çarptığı sızıntı bir önceki ile de kesişiyor.

sony xperia z3 compact

Sony Xperia Z3 Compact Özellikleri

Cihazın özellikleri, aynı fuarda tanıtılması beklenen Sony Xperai Z3 ile benzer olacak. Telefonda Qualcomm Snapdragon 801 işlemcisi kullanılacak. Cihaz, 3 GB RAM ve 1080 piksel çözünürlüklü ekranın yanı sıra 20,7 MP kamerası ile fotoğraf tutkunlarına sesleniyor.

Sony xperia z3 compact_2

Kaliteli özelliklerinin yanı sıra Sony, suya dayanıklı ve güçlü telefon üretimine bir iki sene önce Xperia Z ile başlamıştı. Bu üretim akınına Sony Xperia Z3 de dahil olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz