Sony Xperia Z3, FCC (Federal Communications Commission) tarafından listelenen ve Sony D6603 model numarasına sahip yeni akıllı telefon olabilir.

Xperia Z3 hakkında zaten uzun süredir birtakım söylentiler dolaşmaktaydı. Aslında henüz tam olarak nasıl bir akıllı telefon hakkında konuşulduğu da kesinleşmiş değildi. Şimdi ortaya çıkan bilgiler de bu cihaz hakkında biraz ayrıntı vermiş oldu.

FCC’nin listesinde aslında D6603 ve D6616 olmak üzere iki yeni model bulunuyor. Bu iki model benzer donanımlara sahip. Dolayısıyla ikinci cihazın, aynı telefonun varyantı olduğu söylenebilir.

Suya ve Toza Karşı Dirençli

Bu belgeye bakıldığında Sony D6603 modelinin LTE ve Bluetooth bağlantısını desteklediği ayrıca Wi-Fi ve GPS özelliklerinin de olduğu görülüyor ki bunlar çok da şaşırtıcı değil. Cihazda bir infra-red vericisi de var ki bu evrensel uzaktan kontrol imkanı sağlıyor. Sony D6603 modelinin bir mikro SD kart girişi olduğunu ve aynı zamanda toz ile sıvı girişlerine karşı dirençli olduğunu da bu belgelerde görüyoruz.

sony_xperia_z3-belge-d6603

Sony D6603 hakkında başka bir donanım bilgisi bulunmuyor. Sızan diğer bilgilere göre bu cihaz 1920×1080 piksel bir ekrana, 20.7 MP bir kameraya ve dört çekirdekli Snapdragon 801 SoC işlemciye sahip olacak. Tüm bunlara bakıldığında üst seviye bir telefon olacağı tahmin edilen telefonun ayrıca 2 GB RAM taşıması da bekleniyor. Sony Xperia Z3 akıllı telefonun bu model olup olmadığını zamanla göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz