Akıllı telefon sektöründe önemli başarılara imza atan Sony, yeni cihazları ile bu başarılarına devam etmek istiyor. Hali hazırda bulunan yeni telefon modellerine özellikle Eylül ayında pek çok cihazın katılacağını tahmin eden firma, yeni cihazlarında rakiplerinden farklı özelliklere yer vererek bir adım öne çıkmayı planlıyor. Özellikle kısa süre içerisinde piyasa sürülmesi beklenen cihazda kullanıcıların ihtiyaçlarını giderecek pek çok özellik, uygulama bulunuyor.

Berlin’de gerçekleşecek olan IFA 2014 etkinliği teknoloji dünyası için önem arz ediyor. Çünkü pek çok firma yeni cihazını burada tanıtacak ve aylardır sızıntıları gerçekleşen cihazlar ilk kez dünya gözü ile incelenebilecek. Bu firmalar arasında Sony’nın başarılı akıllı telefon serisi Sony Xperia Z‘nin son modei olan Sony Xperia Z3 de bulunuyor. Sony Xperia Z3‘ün teknik detayları kısa süre önce gün yüzüne çıktı ve satın almayı planlayan kullanıcılar ne gibi özellikle geleceğini öğrendi.

sony xperia z3 compact

Sony Xperia z3 Özellikleri

TENAA kurulu kayıtlarında belirlenen Sony Xperia Z3 akıllı telefonda 2.5 GHz 4 çekirdekli Qualcomm Snapdargon 801 işlemci kullanılacak. 5,2 inç boyutunda olan Full HD çözünürlüğe sahip ekranın yanı sıra cihazda 3 GB RAM, 20 MP çözünürlüklü arka kamera ve 2 MP çözünürlüklü ön kamera bulunuyor. Özelliklere genel olarak bakıldığında Sony Xperia Z3, işlemci bakımından bir adım ileriye gitmiş.

Teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımsal özellikleri de öğrenilen Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2‘ye göre 5 gr daha hafif ve 1 mm daha ince olacak. Sony Xperia Z3’ün bir önceki modeli RAM ve kamerası ile kullanıcılar tarafından takdir toplamış, bu takdir satış rakamlarında göze çarpmıştı. Sony, bu özelliklerini muhafaza ederek yine kullanıcıların tercihi olmayı planlıyor. Daha ince olacak cihazın bataryasının da yenileceği öne sürülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz