Sürekli olarak gelişmekte olan akıllı telefon piyasasında yer edinmek ve var olan kitlelerini genişletmek adına firmalar sürekli olarak yeni atılımlar yapıyor.

Teknoloji devleri yeni cihazlar üretiyor, var olan cihazlara güncellemeler ve takviyelerle yenilikler getiriyor. Bu sayede kullanıcıların ilgi odağı olunmak isteniyor.

Şirketler artık en az tasarım kadar donanım, işlem hızı gibi özelliklere de önem veriyor. Günlük ihtiyaçlarını gördükleri bu cihazların en kısa sürede işlemleri gerçekleştirmeleri, istedikleri kadar veriyi depo etmeleri, kaliteli fotoğraf çekmeleri kullanıcıların telefon seçimlerindeki en büyük etkenler.

Kullanıcıların bu talepleri sürekli olarak değerlendiren ve bu minvalde ilerleyen Sony, rakiplerine göre amiral gemisi akıllı telefonlarını daha sık güncelliyor. Üst sınıf akıllı telefon olarak nitelendirilen bu telefonların sıklıkla güncellemesi kullanıcılar tarafından takdir ediliyor.

Yeni sayılabilecek bir akıllı telefon olan Xperia Z2‘yi teknoloji pazarına sunan Sony’nin yeni çıkaracağı telefon hakkında da iddialar ortaya atılmaya başlandı. An be an gelişen teknoloji dünyasının şimdiden gözünü yeni modele çevirmesi aslında pek de şaşırtıcı değil.

Sony imzalı yeni akıllı telefon olacak olan Sony Xperia Z3 için iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Bilgi kaynaklarından @evleaks’ten de yeni telefona dair yeni iddialar öne sürüldü. Teknoloji dünyasına adım atacak cihazların sızıntılarını sağlamakla ünlü olan Twitter hesabı @evleaks‘e göre yeni cihazın özellikler oldukça güzel.

xperia z3 tanitildi

Xperia Z3 Özellikleri

D6653 model numarasına sahip olacak olan Sony Xperia Z3, 5,15 inç boyutunda Full HD ekranı olacak. İşlemci olarak da Snapdragon 801 tercih edilmiş. 2,4 GHz hızında işlemcisi olacak olan Sony’nin yeni akıllı telefonu, 3 GB bellek ve Adreno 330 grafik çözümüyle kullanıcıya sunulacak. Özellikle fotoğraf çekmeyi sevenler için oldukça kaliteli bir çekim sağlayan G Lens teknolojili 20.7 MP arka kamerası mevcut.

16 GB’lık dahili hafızası ve MicroSD kart ile genişlemesi ile istenildiği kadar veri depolanan akıllı telefonda işletim sistemi olarak Android 4.4.4 KitKat kullanılacak. Eylül ayında gerçekleşecek olan IFA 2014 fuarında tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz