Sony Xperia Z4 hakkında ilk söylentiler dolaşmaya başladı. Buna göre Sony Xperia Z4 ailesi harika bir tasarıma ve gelişmiş ekrana sahip olacak.

Sony Xperia Z4 ailesi dört üyeden oluşacak ve bunlar beraber tanıtılacak. Ailenin üyeleri Sony Xperia Z4 amiral gemisi, Sony Xperia Z4 Compact, Sony Xperia Z4 Ultra phablet ve Sony Xperia Z4 tablet olacak.

sony xperia z3 family

Sony Xperia Z4

Amiral gemisinin, önceki nesil cihazların kablo dağınıklığını çözeceği ve Qi kablosuz şarj olma teknolojisi ile geleceği söyleniyor. Bazı kullanıcılar önceki sürüm cihazların mikro USB girişlerinin zamanla gevşediğinden ve suya karşı geçirgen olduğundan şikâyet ediyorlardı. Yeni Sony Xperia Z4 amiral gemisinde bu sorun çözülmüş olacak. Bu cihaz IP68 sertifikasına sahip olacak.

Sony Xperia Z4 Compact

Bu yeni cihazın yine 4.6 inç ekrana sahip olacağı ve fakat 720p yerine 1080p çözünürlük sunacağı söyleniyor. Yonga seti ise değişmeyecek.

Sony Xperia Z4 Tablet

Sony Xperia Z4 Tablet 10.1 inç qHD yani 1440p ekrana sahip olacak. Sony ayrıca 2160p ve 4K ekran üretimi üzerinde çalıştığını da açıkladı. Sony’nin şimdiye dek ürettiği tabletler WUXGA(1920x1200px) ekrana sahip. Bu teknoloji onun rakiplerinin ürettiği ekranlara göre düşük kalmakta. Bu yüzden qHD ekran üretmesi Sony’nin ekran işini ciddiye almaya başladığını gösteriyor.

Sony yine de ön taraftaki hoparlörlere verdiği önemi sürdürecek. Sony Xperia Z4 Tablet 64-bit 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemci (Cortex-57/53 big.LITTLE) ile çalışacak. 4GB RAM ve 32GB depolama alanına sahip olacak tabletin 13MP arka kamera ve 8MP ön kamera taşıması bekleniyor.

Sony Xperia Z4 Ultra

Bu cihaz phablet niteliği taşıyacak ve Sony’nin ikinci Ultra cihazı olacak. Ekranın yine 6.4 inç olması fakat çözünürlüğün qHD ya da 2160p olması bekleniyor. Bu sizin büyük ya da küçük ekran tercihinize bağlı olarak iyi ya da kötü şeklinde yorumlanabilir. Yani büyük ekran seviyorsanız cihazın boyutunun aynı kalmasını yetersiz bulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz