Sony Xperia ZL modellerinde bazen batarya tarafından belli sorunlar oluşabiliyor ve bu sorunları çözmek de bazen parça değişimi ile çözümlendiği gibi sorunun olasılıklarına göre farklı uygulamalar da yapılabiliyor. Her ne kadar Samsung ve Apple model telefonlar günümüzde ağırlık kazandıysa halen bir çok kişi tarafından kullanılan Sony Xperia ZL telefonları kullanan kişilere batarya tarafından birçok sorun çıkartabiliyor. Sizler tarafından açıklamış olduğumuz bu batarya değişim rehberi ile birlikte çok kısa süre içerisinde batarya kısmınız değişerek ağır çalışan telefonunuzu ya da kısa sürede pilleri eskiyen telefonunuzun normal hayata geçmesini sağlayabilirsiniz.

Batarya Değişim İşlemi

Öncelik olarak telefonunuzun yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin, ardından telefonunuzun altında açılır bir kapak olacak bu kapağı açtığınızda karşınıza vidalı bir bölme gelecek bu bölümü vida ile açarak işleminize devam edin.

Vidalar ile işiniz bittikten sonra karşınıza 7 adet konektörü gelecek bunları plastik açma aleti ile ayırmaya çalışın. Siyah çıkartmayı geriye doğru soyduktan sonra son konnektörünüzün bağlantısını kesin. Tüm konnektörlerin bağlantıları kesildikten sonra arka kameranızı ve tüm bileşenleri telefon üzerinden çıkarabilmek için küçük bir tutma aracı kullanabilirsiniz. Ardından elektrik panelini plastik bir açma aletiyle çıkardıktan sonra batarya değişim işlemeni devam edin. Küçük bir plastik alet ile bataryayı telefondan ayırın burada tek sıkıntı bataryayı telefona bağlayan yapışkan band ile bu pilin çıkarılması zorlaştığından telefona zarar vermemek adına çok dikkat edin. Yeni bataryayı takın ve bu zamana kadar yaptığınız tüm işlemleri tersine yaparak telefonunuzu kullanmaya devam edin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz