Sony tarafından beklenen PlayStation 5 patent sonrası akıllara geliyor mu sorusunu getirdi. Sony tarafından yeni bir patent alındı ve alınan patentin PlayStation 5’e ait olduğu düşünülüyor. PlayStation 5’in tanıtımına 1 yıl var ancak Sony tarafından yeni alınan patent akıllara PS5 geliyor mu sorusunu getiriyor.

PS5 hakkında söylentiler çok fazla çıkıyor ve PS severler PS5’in bir an önce çıkmasını istiyor. Mayıs ayında bir başvuru yapıldı ve yapılan başvuru sonrası 13 ağustos tarihinde Sony tarafından tescillenme işlemi gerçekleşti. Yapılan başvuruda ortaya çıkan görselde konsol yer alıyor ve büyük ihtimalle PS5 olduğu düşünülüyor. Görselde yer alan resim başka bir cihazı andırmıyor ve PS5 olduğu anlaşılıyor.

Patentin en dikkat çeken özelliği ise Roma rakamı ile yazılan V şeklinin olması. Aynı zamanda Diyagramda DualShock kontrol kolları için USB girişi yer alıyor ve diskleri çıkarmak, bağlantıları oluşturmak için de tuşlar yer almaktadır. PS5’in erken çıkması bekleniliyor ve erken sürümü ile karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. PS5 hakkında fazla bilgi sızdırılmasa da patent üzerinden geleceği anlaşılıyor ve daha da detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniliyor.

Kenarlarında havalandırma sistemi bulunuyor ve PS5’in diğer nesillere göre oldukça güçlü bir sistem ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Sistemde güç artışının olması PS5 için büyük bir avantaj olacaktır. PS5 hakkında şu an için bilgiler bunlardan ibarettir. Daha detaylı bilgiler alınca sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz