Sony’nin PS5 Pro patenti ortaya çıktı. Geçtiğimiz konsol jenerasyonunda PS4 ve Xbox One‘ın sunduğu performans değerleri oyunlarda vadettikleri özellikleri sunamamıştı. Bu yüzden Microsoft ve Sony, Xbox One X ve PS4 Pro modellerini duyurmuştu.

PS5 Pro çift GPU’ya sahip olacak
Duyurulan bu modeller için oyunları 4K 60 FPS olarak çalıştıracak dendi ve yine de bazı oyunlarda yetersiz kaldı. Yeni nesil konsollar olan PS5 ve Xbox Series X için, desteklenen oyunları 4K 120 FPS‘ye kadar oynatabileceği söylenmişti. Bu da konsolun kullanımına ve geliştirici ekibin konsol hakkındaki deneyimine bağlı. Yeni nesil konsollarda, birçok oyun 4K 120 FPS değerlerine erişemiyor. Erişenler ise sınırlı sayıda. Sony’nin buna hazırlıklı olduğu ve yeni bir PS5 modeli için patent aldığı ortaya çıktı.

Bu yeni modelin ismi PS5 Pro olarak tahmin ediliyor. PS5 Pro‘nun patentinde konsolun çift GPU‘ya sahip olacağı ortaya çıktı. Bir tahmine göre GPU‘lardan birisi oyun grafikleri işlerken, diğer GPU görüntüyü işleyecek. Bir diğer tahmine göre ise iki GPU da iş yükünü paylaşabilecek. Sony‘nin bu patentine bakacak olursak, şirket oyunlarda 4K 120 FPS değerlerini görmeyi hedefliyor.

Fiyat bilgisine ulaştığımızda sizlerle paylaşmak için burada olacağız, bizi takip etmeyi unutmayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz