Son günlerde gündemde sıkça yerini alan sosyal medya düzenlemesi hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Sosyal medya kullanımı hakkında önemli yenilik ve değişiklikler getirildi. Gelecek olan düzenleme sayesinde sosyal medya platformlarına temsilci bulundurma zorunlu tutulacak. Zarar görülen paylaşımın belirli bir süre ardından kaldırılmaması halinde ceza işlemleri uygulanacak. Sosyal medya düzenlemesinin detaylarını inceleyelim…

Facebook, Instagram ve Twitter uygulamalarına Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu getiriliyor. Kişisel verilerin gizliliği amacı ile 24 saat içinde zararlı paylaşımların kaldırılmaması durumunda 50 milyon Euro’ya kadar ceza kesilebilir. Ülkemizde sık olarak kullanılan üç uygulamanın Türkiye temsilcisi bulundurularak, zararlı paylaşımlar, hesapların kaldırılması ve ayrıca hesapların engellemesi hedefler arasında yerini alıyor. Gelecek olan sistemin nasıl olacağına dair Almanya ve Fransa’da da hangi sistemin uygulandığı incelendi.

Ortaya çıkan bilgiye göre Türkiye’de ofis açma konusuna Facebook ve Instagram olumlu bakıyor ancak Twitter’ın bu konuya olumlu yaklaşmadığı söyleniyor. AK Parti hukukçu kurmayları sosyal medya düzenlemesi üzerinde çalışıyor ve Avrupa ülkelerinde bulunan uygulamaların incelendiği bilgisini de sizlerle paylaşmış olalım. Ayrıca sahte isimli hesaplara da ceza gelmesi söylentiler arasında yer alıyor. Sahte hesap açanların ağır cezai yaptırımlara sebep olacağı bildirildi. Sahte hesaplara bile karışılacak olan sosyal medya düzenlemesi hakkında şimdilik gelen bilgiler bunlar. Siz sosyal medya düzenlemeleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz