Dün gece saat 00:00’dan bu yana sosyal medyalara erişim sıkıntısı devam ediyor. Yaşanan bu sıkıntıların sebebi ise İdlib’te yer alan hain saldırıdan kaynaklı olduğu düşünülmekte. İşte detaylar…

Açıkçası geçtiğimiz gece sosyal medya başta olmak üzere çoğu web sayfasına erişim sıkıntısının yaşandığını gördük. Buna ek olarak Facebook, Twitter ve Instagram gibi birçok platform Youtube dahil erişim sıkıntısı yaşandı. Konu hakkında net bir açıklama yok ancak yoğunluktan kaynaklı olduğu düşünülüyor.

İdlib‘te yaşanan hain saldırıdan dolayı çöktüğü düşünülen web sayfaları ve sosyal medya uygulamaları yenilenmiyor.

Neler Yaşandı?

İnternet ortamında neden bu şekilde bir yavaşlık olduğu henüz bilinememekte. Ancak yavaşlamanın sebebi idlib’teki olaylardan kaynaklı olduğu yönünde. İdlib kırsalında rejim güçleri tarafından TSK unsurlarına yapılmış hava saldırısı sonucu resmi kaynaklardan elde edilen veriye göre 33 şehit olduğu ifade edildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan ise yaralı olan 32 askerin ise hayati tehlikesi olmadığını dile getirdi.

Açıkçası sosyal medyalarda meydana gelen yavaşlamanın planlı bir şekilde olduğu düşünülse bile resmi bir açıklamanın olmadığını belirtelim.

Bizlerde şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet ve yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Allah askerlerimizin ailelerine ve ülkemize sabır versin inşaAllah.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz