Dünya genelini saran Korona virüsü hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Virüsten kurtulmamız için attığımız adımlardan biri de sosyal uzaklaşmadır. Sosyal uzaklaşma sayesinde yayılmayı en aza indirebiliriz. Bu yazımızda sizlere sosyal uzaklaşmanın ne olduğu konusunda ve neden önemli olduğu konusunda bilgi vereceğiz.

Corona virüsüne ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülke toplu alanlarını kapattı. Toplu alanlar, toplu etkinlikler iptal edildi ve bu durum sayesinde insanların bir arada durması engelleniliyor. Sosyal uzaklaştırma olarak adlandırılan bu yöntem salgının yayılma hızını en alt seviyeye düşürüyor. Sosyal uzaklaşma adı altında kafeler, diskolar, sinemalar, tiyatrolar, barlar, konserler ve bu tarz ortamlara benzeyen alanlar kısa süreliğine kapatıldı.

Bu yasakların ne zaman biteceği konusunu merak eden kişiler için cevabımız, bu yasak en az 1 ay sonra sona erecektir. Toplum kurallarına uyarsak, sosyal uzaklaşmayı başarabilirsek en kısa sürede bu virüsten kurtulmuş oluruz. Hasta olan kişinin bunu bilmemesi ve bu süreçte toplumda yer alması bu virüsü daha da fazla yayar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz