Sanat özellikle de müzik insanoğlunun tarihin ilk dönemlerinden itibaren üzerinde durduğu dallardan birisi olmuştur. Geçmişten günümüze gerek alanların teknik boyutlarının kademe atlaması gerek sanatla ilgilenen kişi sayısının artması geniş platformların oluşmasını sağladı. Keza sözlüler kadar enstrümental müzikler de zaman içerisinde varlıklarını iyice hissettirdiler. Günümüz dünyasının en işlevsel cihazları akıllı telefonlar sayesinde de dünyadaki birçok türden binlerce şarkıya ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık 10 yıl öncesine kadar bilgisayarlardan MP3 formatında parça aratılıp indirilirken artık geliştirilen sanal alemde uygulamalar sayesinde istenilen şarkılara ulaşılabiliyor. Hem resmi paylaşımlar olması hem de sanatçıların neredeyse tüm parçalarına ulaşılabiliyor olması bu platformları cihazlara indirilen ilk yazılımlar arasına sokuyor. Android mobil işletim sisteminin sunduğu imkanlar sayesinde geliştiriciler müzik uygulamalarını başta buradan yayınlamaktalar.

En revaçta olduğunu söyleyebileceğimiz uygulamalar arasında Spotify geliyor. Hem Android hem de Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemine yüklenilmesi kendinisi bir adım öne çıkarıyor. iTunes da hemen arkasında gelse de tek tabana hitap etmesinden dolayı dezavantaja sahip. Nihayetinde kullanıcılar sanatçıların eserlerine ulaşabilmek için pek çok alternatife sahip olsalar da belirli uygulamalardan sıkılanlar da var. Bu kişiler için biz Android’e indirilebilecek olanları liste halinde ekleyerek içeriğimize dahil ettik.

Android’deki En İyi Müzik Uygulamaları

Majörlerine göre yoğun kullanım oranına sahip olmayıp popülerleşmese de kitlesini memnun eden ve öne çıkan yazılımları listemizde bulabileceksiniz. Bunları Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde edinebilirken uygulama içi satın alma imkanları da bulunuyor.

deezer

Deezer Music

Alternatif şeklinde nitelemiş olsa bile 2013 yılında en iyi müzik servisi olma ünvanına erişen Deezer da oldukça önemli bir noktada bulunuyor. Müzisyenlerin ilk tercihlerinden olabilmesi kısa sürede yeni parçalara ulaşmanızı da sağlıyor. Kısacası internetten aratacağınız hemen hemen tüm şarkıları bulabileceğiniz nadide sağlayıcılardan. İndirdiğinizde ilk etapta premium özellikleri de belirli süre boyunca ücretsiz kullamanız mümkün. Düzenli aralıklarla sevdiğinizi belirttiğiniz sanatçılar hakkında bilgiler verip hatırlatmalar yapıyor.

[appbox googleplay deezer.android.app]

hype-machine

Hype Machine

Tarz bakımından daha derinlikli ve uçlarda müzikler dinliyorsanız yükleyebileceğiniz ürünlerden. Çok fazla dinlenmemiş ve alternatif müzikleri bulabilmenizden dolayı her zaman kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay com.hypem.android]

noon-pacific

Noon Pacific

Google Play Store’daki belki de en ilginç uygulamalardan birisi. Müzik platformu olarak bu ilginçliği taşıması da yine ayrıca dikkat çekiyor. Pasifik saatine göre hareket ederek her Pazartesi sizi yeni müziklerle tanıştırıyor. Öğle saatlerinde 10 tane şarkıyı size yollayan platformu çok seveceksiniz.

[appbox googleplay com.np.noonpacific]

Spotify uygulamasından sıkılanlar için hazırladığımız uygulamalar içerisinde zamanla tekrardan ürünü kullanmaya başlamak isteseniz bile kaldırmak istemeyeceğiniz yazılımlar olacaktır. Çünkü aynı hizmeti sunsalar da içerisinde barındırkları özellikler ve değişiklikler gereği birbirinden ayrılmaktalar. En azından hepsini birer kez denedikten sonra kararınızı vermeniz durumunda belki de aklınızda olmayan bir değişikliği fark edecek ve vazgeçemeyeceksiniz. Beğendiklerinizi Android telefonlara rahatlıkla indirebilirken çok fazla yer kaplamayıp donma, kasma yapmaması da pozitif etkilerinden.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz