Bilişimin devlerinden Apple, müzik dinleme uygulamasını yayınladığı günden bu yana 10 milyonluk kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamıştı. Türkiye’de böylesine bir başarıya ulaşması takdir edilirken lansmanından itibaren Spotify dinleyenlerin buradaki çalma listelerini nasıl Apple Music’e aktaracağını düşünmekteydi. Çeşitli 3. parti programların yardımıyla sizler de çeşitli programlardaki listeleriniz diğer dinleme uygulamalarına taşıyabiliyorsunuz.

Hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısının cihazında barındırdığı müzik dinleme uygulamalarında oluşuturduğu bir çalma listesi var. Hem güncel hem de kaliteli bir şekilde müzik keyfi sunan platformlardaki çalma listeleri de yine uzunca bir boyutta olabiliyor. Farklı bir platforma geçilmek istenildiğinde de aynı şekilde bir çaba sarf edilmeyip kısa bir yolla diğer uygulamaya aktarılmak isteniyor. Bu işlem o kadar kolay olmasa da yardımcı programlar ile rahatlıkla halledilebilir.

Move To Apple Music ile Çalma Listesi Aktarmak

Apple Müzik‘e geçiş yapmak isteyen ancak çalma listesi düzenini bozmak da istemeyenler için yapılmış pratik bir çözüm mevcut. Basit bir kullanım yöntemine sahip olan Move To Apple sayesinde istediğiniz listeyi aktarabileceksiniz. Full versiyonu sizden 8 Dolar talep ederken ancak 15 şarkıyı ücretsiz bir şekilde aktarabiliyorsuunz. Bu sebeple eğer sevdiğiniz bir müzik bütününe sahipseniz belli bir ücreti gözen çıkarmanız gerekiyor.

spotify-calma-listesi-apple-music-nasil-aktarilir

Uygulamayı ücretli veya ücretsiz şekliyle indirdikten sonra oturum açmanızın istendiği ekranda Spotify hizmetini açın. Girişinizi doğruladığınızda oluşturduğunuz müzik çalma listesi karşınıza gelecektir. İstediğiniz listeleri seçerek Next butonuyla seçim yapın. Aktarma işleminin tamamı bu kadar. Eğer Apple Music‘e aktarmada bir problem yaşarsanız iTunes‘u yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz