Spotify Lite uygulaması mütevazı veri planları olanlar için Google Play‘de yayınlandı

Spotify artık katı veri planları ve sınırlı telefon depolama alanı olan insanlar için kendi Lite uygulamasına sahip. Spotify Lite uygulaması yalnızca 10 MB alır (normal uygulamanın 100 MB’si ile karşılaştırıldığında) ve harcadığı mobil veri miktarını izlemenizi ve sınırlamanızı sağlar.

Spotify Lite hem ücretsiz hem de premium hesapları destekler ve sanatçı arama, yeni müzik bulma ve çalma listelerini destekleme gibi standart özelliklerle birlikte gelir.

Hafif uygulama pazarları geliştirmek içindir ve Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da 36 ülkede piyasaya sürülecektir. Avrupa ve ABD bu uygulamayı en baştan alamayacak.

Spotify Lite – Brezilya, Kanada, Meksika, Arjantin, Peru, Şili, Kolombiya, Bolivya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Uruguay’daki ülkelerin listesi. Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Lübnan, Fas, Tunus, Umman, Ürdün, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Güney Afrika, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Malezya, Hindistan.

Spotify, sınırlı veri planları olanlara yönelik daha küçük bir uygulamanın, gelişmekte olan pazarlarda kullanıcı tabanını büyütmesine yardımcı olacağını umuyor. Spotify Mart ayında Hindistan’da yayına girdi ve 1 milyondan fazla kullanıcı kazanmak için sadece bir hafta sürdü .

Lite sürümleri ile diğer popüler uygulamalar arasında Facebook, Facebook Messenger, Tinder, Twitter ve Skype sayılabilir.

Kaynak | Google Oyun

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz