Spotify Engelleme Özelliği

Spotify, belirli sanatçıları mobil uygulamasında susturmak için bir seçenek yayınladı; Bu özellik, R. Kelly gibi sanatçılardan kötüye kullanım iddiaları üzerine müzik kaldırmak için yapılan çağrılardan gelen çok talep edilen bir özellik.

Teknik haber sitesi Thurrott tarafından bildirilen yeni düğme, akış hizmetinin kullanıcılarının, sanatçının sayfasındaki bir Menüden “bu sanatçıyı oynama” seçeneğini seçerek herhangi bir sanatçının otomatik olarak oynamasını engellemesine izin verir.

Özelliği hemen yorum için bir AFP isteğine yanıt vermedi spotify, masaüstü veya tarayıcı sürümlerinde mevcut görünmüyor.

Öfke R&B yıldızı karşı cinsel saldırı iddiaları üzerine büyüdü #MuteRKelly hareketi yumurtlama olarak İsveç merkezli müzik şirketi geçen yıl Kelly dahil çeşitli sanatçıları kaldırıldı.

Ancak Spotify, Kelly’nin ve diğerlerinin, hareketin aşırı ahlaki olduğu yönündeki eleştirileri nedeniyle restore etti.

Shun Kelly’ye baskı son haftalarda hız kazandı, ancak “hayatta kalan R. Kelly” belgeseli bu ayın başlarında yayınlandı ve şarkıcıya karşı suçlamalar getirdi.

Sony Music, ABD medyasına göre geçen hafta RCA ile olan sözleşmesini sona erdiren “I Believe I Can Fly” gibi megahitlerle tanınan embattled şarkıcıyla bağları kopardı.

Ve Lady Gaga, Celine Dion ve Chance the Rapper da dahil olmak üzere bir avuç yıldız, bir zamanlar pop dehası olarak kabul edilen sanatçı ile çalışmak için özür diledi ve bazı veya tüm akış platformlarından işbirliklerini geri çekti.

Birden fazla kadın, Kelly’yi cinsel suç, sahte hapis ve küçüklerle seks yapmak gibi çeşitli suçlarla suçladı.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz