Valve tarafından 2018 yılında Steam masaüstü üzerinden sohbet masası kurulmuştu. Şimdi ise Valve bu özelliği akıllı telefonlara sundu. Mobil cihazınızın üzerinden sohbetlere siz de katılabilirsiniz. Mobil cihazlara sohbet özelliğinin getirilmesi oyuncuların fazlasıyla hoşuna gitti. Steam Chat uygulaması hem iOS hem de Android cihazlar için yayınlandı.

Yapılan açıklamaya göre, Steam Chat uygulamasını hem iOS işletim sistemine sahip cihazlar hem de Android işletim sistemine sahip cihazlar kullanabilecek. Steam Chat uygulamasının masaüstünde olan özellikleriyle sunulması daha çok dikkat çekti. Kullanıcılar birbirlerine fotoğraf, video, GIF, tweet ve Steam ifadelerini gönderebilecek. Aynı zamanda arkadaşlarınızın oyun oynarken çevrimiçi olup olmadığını görebileceksiniz.

Mobil cihazlara gelen bu yeni özellik sayesinde yeni arkadaş eklemek için davet gönderebileceksiniz. İsteğe göre gelen bildirimleri özelleştirebilirsiniz. Bu özellik sadece tekli sohbetleri sunmuyor aynı zamanda grup sohbetleri de oluşturabilirsiniz. İsteğe göre grup sohbetlerine katılabilir ve gruplar oluşturabilirsiniz. Steam tarafından asıl amaç oyuncuların oyundan keyif alma sürelerini uzatmak ve oyuncuları oyuna daha da bağlamaktır.

Eğer siz de yeni çıkan uygulamayı denemek istiyorsanız App Store üzerinden ya da Google Play Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak şirket tarafından gelen bir açıklamayı sizlerle paylaşalım. Şirket tarafından kısa bir süre güvenlik amaçlı bir güncelleme gelecek ve kullanıcıların sohbetlerinin daha da güvenli olması için bu konu üzerinden yeni adımlar atılacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz