Steam’in Aile Paylaşımı işlevi oyun kitaplığınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanır – işte bunu nasıl yapacağınız

Steam, PC’de oyun oynamaya yarayan bir platformdur ve hem AAA hem de indie oyunların inanılmaz geniş bir seçkisine sahiptir ve arkadaşlarının en sevdikleri oyunlarda birbirlerine katılmasını sağlayan bir sosyal unsurla birlikte gelir.

Ancak, Steam aynı anda birden fazla kullanıcının aynı hesapta oturum açmasına izin vermez, bu da paylaşım oyunlarını oldukça zor bir işlem haline getirir. Ancak Steam Family Sharing bu sorunların bazılarını hafifletmeye yardımcı olması ve oyun kitaplığınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza izin vermesi gerektiği için bulaşıkları yıkmayın.

Burada, Steam Family Sharing’in artılarını ve eksilerini ve bu işlevi kullanarak Steam’de oyunların nasıl paylaşılacağını açıklıyoruz. Ayrıca , eğer caddenizdeyse , TV’nizde Steam oyunları oynama hakkında bir eğiticimiz var .

Steam Family Sharing: Artıları ve eksileri

Peki, Steam Aile Paylaşımı tam olarak nedir ve ne yapmanıza izin verir? En basit haliyle Steam Family Sharing, aile üyelerinin – örneğin iki çocuk – platformda satın alınan oyunları oynayarak oyuna iki kez ödeme yapmadan oynayabilecekleri şekilde geliştirildi. Bu, özellikle Steam’deki yüksek kaliteli oyunlardan bazılarının pop başına £ 50’ye kadar gidebildiği zaman anlamlıdır.

Ad, işlevselliğin aile üyeleriyle sınırlı olduğunu öne sürse de, oyun kitaplığınızı arkadaşlarınızla paylaşmak isteyenler sizin için ücretsiz. Aslında, oyun kütüphanenizi 10 farklı kullanıcıya kadar paylaşabilirsiniz.

Bir oyun olsa da, hem oyun hem de oyun oynamak isteyen aile için.

Paylaşılan kütüphanenize aynı anda yalnızca bir kullanıcı tarafından erişilebilir. Bu, aynı anda iki kütüphaneden aynı kütüphaneden oyun oynayamayacağınız anlamına gelir ve birlikte çevrimiçi bir oyun oynamak isteyen kullanıcıların yine de oyunun birden fazla kopyasını satın almaları gerekir. Çevrimiçi oyunlar için ideal değil, daha küçük, hikaye odaklı oyunlar için biraz para kazandırabilir.

Peki ya bir kişi oynuyor, diğeri giriş yapıyorsa? Söz konusu oyunun sahibiyseniz, diğer kullanıcılara oyundan çıkmadan önce kaydetmeleri ve çıkmaları için beş dakika süre verilir. Elbette sahipleri her zaman öncelik kazanır. Yine de oyunun aynısı değil, çünkü kullanıcılar zaten oyunu oynuyorlarsa sahibini önyükleyemiyorlar.

Family Sharing kullanarak Steam oyunları nasıl paylaşılır?

Bir seferde sadece bir kişinin Steam oyunları oynayabileceği gerçeği sizi Steam Family Sharing’den çıkarmak için yeterli değilse, bu nasıl ayarlanır?

İlk adım, henüz yapmadıysanız Steam’in yerleşik güvenlik özelliği olan Steam Guard’ı etkinleştirmek. Steam Guard’ı zaten etkinleştirdiyseniz, bir sonraki paragrafa ilerleyin. Değilse, Steam’i açın ve Steam> Ayarlar> Hesap’a gidin. Buradan, Steam Guard Hesap Güvenliğini Yönet öğesini seçin; özellik daha sonra açılmalıdır.

Steam Guard’ı etkinleştirdikten sonra, Steam’de Paylaşımı ayarlama zamanı geldi. Basitçe Steam> Ayarlar menüsüne tıklayın ve Aile sekmesini seçin. Buradan, PC’nizi kullanarak giriş yapmış olan tüm Steam hesaplarının listesini görebilmelisiniz. Paylaşmak istediğiniz Steam kullanıcısı bu listenin bir parçası değilse, oturum açıp PC’nizde oturumunuzu kapattıktan sonra listede görünmesi gerekir.

Ardından, kütüphanenize erişime izin vermek istediğiniz kullanıcıların yanındaki kutuyu işaretlemeniz ve Tamam’ı tıklamanız yeterlidir. Söz konusu kullanıcıların PC’nizde oyun oynarken kütüphanenize erişebilmeleri gerekir – peki ya farklı bir bilgisayarda oyun oynamak isterlerse?

Kullanıcıların oyunlarınıza kendi bilgisayarlarından erişmelerini sağlamak için önce söz konusu cihazı yetkilendirmeniz gerekir. Bu basit bir işlemdir, ancak söz konusu PC’de oturum açmanızı gerektirir. Steam’e giriş yaptıktan sonra, Steam> Settings> Family bölümüne gidin ve Bu Bilgisayarı Yetkilendir’e tıklayın.

Ve bu kadar! Yetkili aile üyeleri ve arkadaşlar daha sonra Steam oyun kütüphanenize erişebilmelidir. Sadece kendi ekibinize teklif etmeden önce, herhangi bir zamanda yalnızca bir kişinin kullanabileceğini unutmayın!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz