Sanal dünya akıllı cihazların kullanım oranı arttıkça daha fazla adapte olduğumuz bir alan haline dönüşüyor. Geçtiğimiz yıllara göre bir hayli fazla internet abonesi söz konusuyken nicelik olarak büyümekle kalmayıp aynı zamanda nitelik olarak da büyüyor. Gerek teknolojinin ulaştığı nokta gerekse insanların talepleriyle genişleyen bir platform oluştu. Birçok işlevsel yönü bulunurken iletişim, arkadaşlık gibi sosyal anlamda da aynı durum var. Fazlasıyla uygulama kullanıcıların bu sosyalliğine önayak oluyor. Bunlardan biri de Swarm. Uygulama sayesinde check-in yaparak bulunduğunuz konumu arkadaş listenizdeki kişilerle veya izin verdiğiniz taktirde çevrenizdeki herkesle paylaşabiliyorsunuz. Her ne kadar bazı insanlar çevredeki herkesin bunu görmesini istese de bazılarımız gizli check-in yani konum belirtme yapmak isteyebiliyorlar. Bu nedenle Swarm’da gizli check-in nasıl yapılır sorusuna cevap verdik.

Neredeyse tüm akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanılabilen ve tüm mobil işletim sistemlerinin desteklediği bir uygulama Swarm. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olunca gelen istekler de aynı paralelde artıyor. İstenen bir yenilik ise gizli konum belirtmeydi ki geliştiriciler de bu isteği yerine getirdiler.

swarm-uygulamasi-gizli-check-in-nasil-yapilir

Swarm Uygulamasında Gizli Check-in Güncellemesi

Gelen yeni güncelleme ile birlikte Swarm’da gizli bir şekilde konumuzu belirtebileceksiniz. Check-in perde adının verildiği işlemin kullanışı da gayet güzel. Perde kilit simgesini konumlarınızda kullandığınız taktirde gizlemiş oluyorsunuz. Böylece listenizde bulunan arkadaşlarınız dahi sizin yaptığınız check-in’i göremiyor.

Swarm’ın bulunan ödüllerle alakalı olarak da elbette bir farklılık olacak. Çünkü herkese görünür yapmadığınız için gizli check-in’lerde verilen ödüllerden yaralanamamaktasınız. Diğer konumlarınız için de gizli işlevini kullanmak istiyorsanız tek tek seçim yapmanız gerekecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz