SwiftKey isimli Popüler Android klavye uygulaması ücretsiz oldu. Büyük bir sürpriz sayılabilecek bir duyuruyla birlikte söz konusu gelişmeyi açıklayan şirket yetkilileri, SwiftKey için yeni bir geleceğe adım atıldığının altını çizdiler. Bununla birlikte uygulama için daha önce ücret ödeyerek satın alan kullanıcıların ciddi bir kısmının biraz kızgın olduklarını da belirtelim.

Türkçe dil desteği de bulunan ve daha önce 4.99 USD gibi mobil uygulama dünyasına göre pahalı sayılabilecek bir etiket fiyatıyla Google Play üzerinden indirilebilen uygulamanın ücretsiz olması ile birlikte bazı yeni özellikler de uygulamaya dahil edildi. Yüz ifadelerinin 800’e ulaştığı uygulamada dileyen kullanıcılar klavyelerinin bir satırına numaraları da ekleyebilecekler. Ayrıca uygulama, kullanıcı istatistiklerini çok daha yoğun tutacak ve bu istatistiklere göre kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak.

Daha önce SwiftKey Android uygulamasını ücretli olarak indiren kullanıcılar için SwiftKey “10 premium tema” hediye etti. Açıkçası söz konusu yeni premium temalarda gerçekten de güzel temaların olduğun belirtmeliyiz.

Tüm bunların yanı sıra iOS 8 ile birlikte üçüncü parti klavye uygulamaların yer verileceğinin açıklanması ve SwiftKey’in ücretsiz olmasıyla birlikte tüm bu gidişatın plânlı olduğu da iddia ediliyor.

Android için SwiftKey klavye uygulamasını ücretsiz indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

[appbox googleplay com.touchtype.swiftkey]

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Haberi okuyunca yükleyeyim, deneyeyim dedim ama uygulamanın istediği izinler gözümü korkuttu. Tahminleri iyileştirmek için SMS erişimi, telefon kimliği erişimi, fotoğraf ve medya dosyalarına erişim… Klavye uygulaması bu izinler niye ister ki?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz