Akıllı cihaz kullanımının artmasından sonra buna paralel olarak cihazlardaki uygulama sayıları da artmaya başladı. Pek çok teknoloji tutkununun severek oynadığı oyunlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak Flappy Bird, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş ve aynı oradan zorluklarıyla insanları oyuna daha fazla bağlıyordu.

Flappy Bird geliştiricisi Dong Nguyen oyunun bağımlılık yaptığı ve hayatlarına olumsuz bir etkide bulunduğunu öne sürerek Flappy Bird oyununu kaldırmıştı. Pek çok oyun severi üzen bu girişimden sonra Dong Nguyen yeni bir oyununu daha piyasaya sürdü. Swing Copters isimli yeni mobil oyun şimdiden Flappy Bird’ü aratmıyor.

Swing Copters, kullanıcılar tarafından Flappy Bird’ün devamı olarak görülüyor. Bunun nedeni olarak da en az diğer oyun kadar zorlu olması. Swing Copters oyununa akın eden binlerce oyun sever daha 1 puana dahi ulaşamadı. Pek çok kullanıcının Flappy Bird’deki becerileri ile sonuca ulaşmaya çalışması işe yaramıyor. Yeni oyunun ipuçları işinize yarayabilir.

swing copters ipuclari

1) Swing Copters Oyununda Kısa Vadede Hedefinizi Büyütmeyin

Mobil oyunu oynamaya başlamadan önce bilmeniz gereken şey oyunun zorluğu. Çift rakamlı skorlara ulaşmanın ilk deneyimlerde oldukça zor olduğunu bilmelisiniz. Zaman harcayan çoğu oyuncu ilk puanlarına dahi ulaşamadı. İlk engeli aşmak adına yapacağınız denemelerde başarıya ulaşırsanız tekrarlarda yapmayı unutmayın. 2. engeli aşmak için bu tekrarların size faydası olacaktır.

2) Sürekli ve Hızlı Tıklamaların Size Yararı Olmaz

Swing Copters oyununa başlarken çıkan TAP işareti sizi yanıltabilir. Oyun kahramanı havalanana kadar tıklayacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tek bir kere tıklamanız kahramanı havalandırır ve havalandıktan sonra tekrar tıklayabilirsiniz.

3) Çekiçlerdeki Döngüyü Tutturun

Önceki oyunda sabit borular arasından geçmeye çalışılırken şimdi hem engelleri aşmak hem de sağa ve sola doğru sallanan çekiçleri alt etmeniz gerekiyor. Çekiçlerdeki döngüyü tutturmanız kısa süre içinde puanlar kazanmanız anlamına gelmekte.

4) Saniye Kuralına Uyun

Oyun içerisinde bir tempo bulunuyor ve bu tempoya ayak uydurmanız gerekiyor. Sağa sola sallanan çekiçlere yaklaştığınızda saniyede 2 tık gerekiyor. Engelleri aşarken yani çekiçlerin yanındayken saniyede 3 ya da 4 tık gerekiyor. Başlangıçta bu tempo varken ileride farklı bir tempo ile karşılaşabilirsiniz.

5) Ekrana Sürekli Olarak Yüklenmeyin

İlk engel aşıldıktan sonra ekrana hızlı bir şekilde yüklenmeniz ikinci engeli aşmanızın imkanı yok. Farklı bir konumda bulunan ikinci engeli aşmak için sağa veya sola gitmeniz gerekiyor. Ancak hızlı bir şekilde ekrana basmak kontrolün ele alınmasını zorlaştıracaktır.

Swing Copters iOS oyununu indirin:

[appbox appstore 905639750]

Swing Copters Android oyununu indirin:

[appbox googleplay com.dotgears.swing]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz