Merhabalar, bu konumuzda tanklı yazıcılar nedir, yazıcı alırken nelere dikkat edilir konusunda yazıcı çeşitlerinden tanklı yazıcılar üzerinde duracağız.
İşyerine, eve, internete kafeye yazıcı almayı düşünüyorsunuz ve araştırmalar sonrasında karşınıza tanklı yazıcılar olarak tercihler çıkacaktır. Merak ettiğiniz bu tanklı yazıcı nedir? Bizimde bu yazımızda sizlere tanklı yazıcılar hakkında anlaşılır, sade bir dille bahsetmeye çalışacağız.

Evde kullandığınız yazıcılar genellikle renkli fakat baskı sayısını az kullandığınız için renkli kartuşlu yazıcılar tercih edilmektedir. İlk aldığınız esnada yazıcı bedava gibi fiyatlandırılır fakat bu kartuşları satın almaya çalıştığınızda neredeyse bir yazıcı parası kadar ücretler ödeyebilirsiniz.
Birde bunların şöyle bir dezavantajı vardır bu renkli yazıcılarda renklerden birinin bitmesiyle yazıcınız belki bu kartuşu doldurana kadar çalışmayacaktır.

Tanklı Yazıcı Nedir?
Eğer yazdırma eylemini sıklıkla yapıyorsanız yukarıda bahsettiğim doldurma kartuşlar oldukça maliyetli olacaktır. Bu nedenle ofis, fotokopi, hastane, okul vs. diğer alanlarda sıklıkla kullanımın olduğu alanlarda Mürekkep tanklı yazıcılar tercih edilmektedir.
Mürekkepli renkli kartuşlar veya siyah beyaz kartuşlu yazıcılar maliyetli oldukları için tanklı yazıcı modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz