Huawei’den hemen sonra TCL ekran içi kamera patentini aldığını doğruladı. Önümüzde ki yıl pop-up kamera ile çentiğe veda edeceğimizi söyleyerek doğru olur. İşte detaylar…

Akıllı telefon dünyasında ekran ile kasa oranını arttırmak adına ön kameralar çentiğin içerisine yerleştirilmişti. Çentiği ortadan kaldırmak için de artık pop-up kameralar gelmiş ancak beklenen tutarlılığı yakalayamamıştı. Huawei‘nin bu konuda girişimlerine rakip olan TCL’de ortak gibi duruyor. TCL ekran içi kamera patentini alan ikinci firma olarak kayıtlara geçti.

Ekran içi kamera patenti ile beraber yakında üretilecek olan Android modellerde çentik ve pop-up kamera olmayacak. Tamamen ekran sunumuyla gelen telefonlar ön kameraya geçiş yapıldığında ekranın bir bölümü iptal edilecek ve panelin altındaki gizli kamera kendini gösterecek.

Hız ile verimlilik konusunda pop-up kameradan daha iyi olacağı söylenen bu teknolojiyle beraber ön kısımda 2’den fazla kamera bile yerleştirilebilir.

Bu teknoloji şuan çok yeni olup ne zaman tam olarak geleceği bilinmiyor. Ayrıca panel üretimi çok pahalı ve 2021 yılında fiyatların 50 ila 100 dolar daha artacağını ön görüyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz