YouTube, dünyanın en popüler video akışı sitesidir. 14 Şubat 2005’te California, San Mateo’da kurulan platform, herkesin kendilerini dünyaya ifade etmesini sağlayan araçları sayesinde hızla popülerlik kazandı. Ve herkes tarafından, yani herkes kendini ifade edebilir ve bilgilerini paylaşabilir. Vimeo gibi makul bir şekilde başarılı olan, ancak YouTube’un popülerliğine hiç yaklaşmamış başka video akışı hizmetleri de vardır. YouTube ikinci en popüler arama motoru bile oldu!

YouTube gece yarısı talk-show sunucularının bazen geleneksel kablolu TV yerine YouTube’da ücretsiz olarak izleyen tüm izleyiciler hakkında şakalar yapması için yeterince önemlidir.

Powerhouse Google şirketi tarafından sahip olunan YouTube, çok büyük kitlelere sahip YouTube yıldızlarıyla ortaklık kurarak gelirini reklam yoluyla elde ediyor. 1 milyondan fazla görüntülemeye sahip videolarda reklam geliri bir ton gelir sağlar, bu nedenle bu reklamları görmenizi gerçekten isterler, dolayısıyla ekranı kapatma yeteneği için ödeme yaparlar.

YouTube platformunun amacı ilginç bulduğunuz içeriği yüklemeniz ve bir kitle toplayıp toplayamayacağınızı görmenizdir. YouTube’daki konular oyundan müziğe ve sanata ve aradaki her şeye kadar uzanır. Olasılıklar burada sonsuz. Aslında, platform o kadar popüler hale geldi ki Facebook, YouTube ile rekabet etmek için kendi video hizmetini yaratmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, tüm bu içerik kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğunda, görüntüleyenlerin her zaman telefonlarında olmak zorunda kalmadan izlemek istedikleri mantıklıdır. Belki arka planda içerikle uyumak istiyorlar, hatta muhtemelen cebinde kilitli telefonlarıyla dolaşmak istiyorlar. Şahsen YouTube’u arabamda müzik dinlemek için kullanıyorum, ancak bu ekranımın sürekli dinlediğim anlamına geliyor. Ve gözümün köşesinde müzik videolarının yanıp sönmesini görmeyi sevdiğim kadarıyla, gerçekten en iyi kurulum değil. YouTube’u ana müzik kaynağı için kullanmanın nedenlerinden biri, bir müzik akışı servisi için ödeme yapmama arzusudur, bu nedenle YouTube primi için ödeme yapmak gerçekçi bir seçenek değildir.

Ne yazık ki, telefonunuzu kilitlerseniz YouTube otomatik olarak kapanır.
Bununla birlikte, bunun etrafında yollar var. Bu kılavuzda, telefon kilit sisteminde nasıl çalışabileceğinizi göstereceğiz ve telefonunuzda olsanız da olmasanız da YouTube videolarını dinleyebilmenizi sağlayacağız.

TELEFON KİLİTLİ YOUTUBE NASIL İZLENİR

YouTube’u telefonunuzla kilitli olarak oynatmanın, neden yapmanız gerektiğine ilişkin nedeniniz ne olursa olsun, birkaç farklı yolu vardır. Belki pil tasarrufu yapmak veya sadece uyurken müzik dinlemek veya röportaj yapmak istersiniz. Neden olduğu önemli değil – bunu yapmanıza yardımcı olacağız.

Bu ipuçlarının her biri mobil işletim sisteminize bağlıdır, ancak endişelenmeyin, hem iOS hem de Android için ipuçlarımız var.

ANDROİD’DEYKEN MOZİLLA FİREFOX İLE YOUTUBE İZLEYİN

Bu basit bir çözümdür. Bir Android cihazı kullanıyorsanız, YouTube uygulaması yerine Mozilla Firefox tarayıcısında bir YouTube videosu çekin.

Bunu yaparsanız, telefonunuzu bile kilitleyebilirsiniz; cihaz yine de sesi çalmaya devam eder. Bununla birlikte, telefonunuz kilitliyken oynatmayı kontrol edemezsiniz. Bu, videoyu atlamak, duraklatmak, oynatmak veya başka bir şey yapmak için kilidini açmanız gerektiği anlamına gelir.

Neyse ki, Mozilla’nın Firefox uygulaması istediğiniz zaman yararlanabileceğiniz ücretsiz bir yüklemedir. Kullanmak için saf ve mutlak mutluluk, harika, şık, hafif bir tarayıcı.

 

ANDROİD’DE GOOGLE CHROME TARAYICI İLE İZLEYİN

Android’deki Google Chrome Tarayıcı çözümü, Mozilla Firefox ile benzerdir. Android telefonunuza önceden yüklenmiş olması gereken Chrome Tarayıcıyı yukarı çekin ve söz konusu videoyu izleyin.

Telefonunuzu kilitlerseniz ses çalmaya devam etmelidir. Ancak, duraklatma ve oynatma özelliklerini Google’ın entegrasyonu sayesinde kilit ekranınız üzerinden kontrol edebilirsiniz – istenmeyen bir dokunuş olmasa da hoş bir dokunuş.

Adil olmak gerekirse, bunu yapmak istiyorsanız, Google Chrome’un Android cihazınızda Masaüstü Modunda olduğundan emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için Google Chrome mobil tarayıcınızı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya gidin.

Buna dokunun ve ortaya çıkan öğeler listesinden “Masaüstü Sitesi İste” yi seçin. Bir kutuyu işaretler ve sayfa masaüstü temalı daha büyük bir web sitesinde yenilenir. Chrome Tarayıcı’yı mobil modda kullanırken video oynatmanız hala kesiliyorsa bunu yapın.

Ancak, tarayıcınızı masaüstü modunda kullanıyorsanız, oynatma özelliklerini talihsiz olan kilit ekranından kontrol edemezsiniz. Ancak ekranınızı hiç kilitleyememek daha iyidir.

 

İOS’TA SAFARİ TARAYICISINDAN İZLEYİN

Önceki iki ipucu Android kullanıcıları için olsa da, bu sizin YouTube’u seven iPhone ve iPad kullanıcıları içindir.

İstediğiniz videoyu çekmek ve oradan oynatmak için Safari web tarayıcısını kullanabilirsiniz. YouTube videolarını oynatmak için iPhone veya iPad’inizde Safari kullanıyorsanız ses içeriğinin kilitli ekranınızdan bile oynatılması gerekir.

iOS kullanıcıları da aynı başarıyı elde etmek için Mozilla Firefox tarayıcısını kullanabilmelidir. Ayrıca, ücretsiz Firefox tarayıcısıyla oynatmayı da kontrol edebilmeniz gerekir.

İşte aldın! Bu TechJunkie nasıl yapılır makalesini yararlı bulduğunuzu umarız. Bunların hiçbiri resmi geçici çözüm olmasa da, hepsi telefonunuzun ekranı kilitliyken YouTube’u izlemenin ücretsiz yollarıdır.

Bununla birlikte, bunu yapmanın da “resmi” bir yolu var. YouTube’un eskiden YouTube Kırmızısı olarak adlandırılan YouTube Premium’u için ödeme yapmanız gerekir . YouTube Premium ile video seyrederken veya sadece dışarı çıkarken veya dinlerken dinlersiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, uygulamadan ayrılmadan bunu yapmanın kolay bir yoluna sahipsiniz.

YouTube’u çok kullanan biri için YouTube Premium’a bakmaya değer olabilir. Kilitli ekran videoları dışında başka avantajlar da vardır.

 

Ekranı bir iPhone, iPad veya Android cihazında kilitliyken YouTube videolarını oynatmak için ipuçlarınız ve püf noktalarınız varsa, lütfen bize aşağıda bir yorum bırakın? Ayrıca, YouTube Premium’u (eski adıyla YouTube Red olarak adlandırılmış) kullanma konusunda deneyiminiz var mı? YouTube Premium’un paraya değer olduğunu düşündünüz mü? Aşağıdaki yorumlarda bize anlatın!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz