Akıllı telefonlar, günümüzün en hızlı gelişen cihazları. Taleplerin yoğun olduğu sektörlere üreticiler de fazlası ile eğilim gösterince ister istemez kullanıcının da beklentisinin ötesinde gelişim yakalanıyor. Girdiğimiz her yeni yıl içerisinde markalar amiral gemilerini tanıtıp lansman partileri yaparken teknoloji marketlerce onlarca akıllı telefon modeline rastlayabilirsiniz. Kaldı ki modellerinin alternatiflerini çıkarmayı unutmayan firmaların yine birbirinden farklı etiket fiyatları tercih ettiğini de söyleyelim. Zira bütçelerine uygun alışveriş yapanlar özelinde belirli ksıtaslara göre hareket edenler, çeşitli özellikleri bir iki tık geride olsa da geliştirilmiş teknolojiden faydalanabiliyor. Android mobil platformu da her türlü bütçeye daha fazla alternatif sunmakta. Diğer platformlara bakıldığında genellikle kalıplaşmış yapılarla hareket edilirken Android’i çokça cihaz imalatçısı kullandığından dolayı seçenekler de bollaşıyor. Yine detayların baktığımız zaman hareket alanının da oldukça geniş olduğunu görüyoruz. Halihazırda var olan düzenlenebilir ayarların dışında ekstradan çeşitli modlara giriş yapılarak geliştirici, yönetici yetkilerine de ulaşmak mümkün. Yaşanan problemlere de çözümler kolaylıkla sağlanmakta. Rehberler sayesinde geliştiriciler majör sorunlara dair açıklamalar, yönlendirmeler yaparken internet dünyasında da Android telefonlardaki sıkıntıların çözümleri bolca anlatılıyor. Biz de bu yazımızda Android akıllı telefonlara gelen bildirimler kazayla silindiği zaman tekrardan nasıl okunur sorusuna yanıt vereceğiz.

3. parti programları yüklemeyenimiz yok. Aklımıza hemen gelenler ve spesifik taleplerimize yanıt verenler derken bir anda onlarca uygulamayı telefona indirmiş oluyoruz. Hal böyle olunca olaylardan ve bilgilerden haberdar olmak adına bildirimler alıyoruz. Zamanla bildirim akışı hızlanmakta ve el alışkanlığından dolayı reflekslerle bildirimleri modere ediyoruz. Nasıl e-posta kutumuza gelen spam maillerden dolayı aralarda önemli bir maili siliyorsak burada da önemli bildirimi silmişsek muhtemelen tekrardan ulaşmayı deneriz. Uygulamayı açmak veya muhtelif yollara başvurmak çoğu zaman sonuca götürse de bildirimde neyin yazdığını her şeye rağmen öğrenemediyseniz üçüncü kişilerden destek almak gerekecek. Şu anda elimizdeki bütün cihazları işlevselleştirmemize imkan tanıyan yazılımları severek kullanırken kaza ile silinen bildirim hususunda da yardımımıza uygulamalar koşuyor. Android yapısı açık yazılım özelliğiyle piyasaya sunulunca irili ufaklı yazılımcılar da ürünleini buralardan bizlere sunuyor. Yine telefon imalatçıları direkt işletim sistemini kendi yapısına göre düzenlerken kullanıcının da isteklerine göre değişiklik yapma hakkını esgeçmiyor. Google Play Store üzerinden edinilebilen uygulamalar yine bildirimler silindiğinde de yardımımıza koşuyor. İçeriğimizde anlattığımız bildirimlerin istenmeden de olsa silinmesi noktasında ulaşıp okumamızı sağlıyor.

Telefona Gelen Bildirimler Silindiğinde Nasıl Okunur?

Çoğu kullanıcı tarafından en iyi bildirim sistemine Android yapısının sahip olduğu söylenmekte. Eğer bildirimler adına kayıt defteri bölümü gibi bir yerde eskileri okumak isterseniz aşağıda açıklamasını yaptığımız Notification History Log uygulamasını indirebilirsiniz.

notification-history-log

Ücretsiz biçimde kullanıma sunulmuş yazılımı indirdikten sonra arayüzden bildirim geçmişi, detaylı geçmiş ve ayarlar sekmelerine girebilirsiniz. Birçok uygulamada olduğu gibi bunda da tüm bildirimlere erişebilmeniz için bazı izinleri vermeniz gerekiyor.

[appbox googleplay com.ikvaesolutions.notificationhistorylog]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz