Popüler teknolojik cihazlar arasında başta gelen akıllı telefonlar, bugün için ihtiyaç duyuduğumuz tüm işlevleri yerine getirebiliyor. Elbette etiket fiyatları önemli meblağlara tekabül etse de neticede uzun süreli kullanımı ve hizmetlerini göz önünde bulundurunca memnun kalıyoruz. Zira buradaki asıl önemli şey fiyat – performans oranı. Verdiğimiz ücretin çok olmasından ziyade ne kadar kalite sunduğu da dikkat edilmesi gereken parametrelerden. İlk etaplarda sadece sMS ve çağrı yapma gibi temel işlemlerin yapılabildiği telefonlar, işletim sistemlerinin entegrasyonları sayesinde başına akıllı sıfatını alırken son yıllarda bilgisayarların oranını da geçmeyi başardı. Artık satış sayılarına veya cihazların kullanım oranlarına baktığımızda akıllı cihazların (tabletler de dahil) ciddi bir üstünlüğü söz konusu. Hal böyle olunca geliştiriciler de buralarda boy göstererek ürünlerini pazarlamanın derdinde. En fazla satış ve ekonomi yaratabilecekleri alanları iyi değerlendirmeye çalışıyorlar. Özellikle Android pazarı ifade ettiğimiz hususta geliştiricilerin gözdesi. Keza diğer insanlar da bir ürün alacakları zaman Android detayına dikkat ederek alıyor. Böylece ortaya büyük bir pazar çıkıyor. İlgi alanınıza veya sorun yaşadığınız konuya dair onlarca alternatif yöntem, uygulama bulabilmek herkesi cezbediyor. Son zamanlarda eğlenceli zaman geçirmek ve sonucunda ortaya güzel şeyler koymak isteyenlere yönelik Android telefonlarda çekilen videolardan çizgi roman oluşturma yazılımı ilgi görüyor.

Çoğumuz telefonları satın alırken genel detaylarına bakarken kuşkusuz kamera, görüntü özelliklerine de dikkat ediyoruz. Nihayetinde üst düzey bir hız ve kullanım kalitesi sunda da artık dijital fotoğraf makineleri veya video kameralar taşımıyoruz. Dolayısıyla direkt akıllı telefonlarımızla anları ölümsüzleştirme yönündeyiz. Söz konusu detayları güçlendirme konusunda uzmanlaşmış markalar, imalat sırasında kameraya ve görüntü kalitesine yoğunlaşarak kullanıcılarını memnun ediyor. Bunlardan herhangi birisini satın alarak dilediğimiz çekimleri yapabiliyoruz. Peki hiç bu videoları kullanarak çizgi roman oluşturma fikri aklınıza gelmiş miydi? Android telefonların uygulama marketi Google Play Store’da paylaşılmış bir yazılım sayesinde kendi videolarınızdan çizgi roman oluşturabilirsiniz.

Android Telefonlarda Videolardan Çizgi Roman Oluşturmak

Bildiğiniz üzere işletim sistemlerindeki işlevselliği sağlayan yapılar 3. parti programlar. Dışarıdan alınan destekler sayesinde spesifik noktalarda istediğimiz hareketleri gerçekleştiriyoruz. Videolardan çizgi roman yapmaya da yine bir uygulama yardımcı olacak.

storyboard-cizgi-roman

Storyboard adındaki yazılım, hiçbir ücret ödenmeden yüklenebiliyor. Kurulumu tamamladıysanız uygulamayı açın. Ardından çizgi romana dönüştürmek istediğiniz videoyu seçin. Kısa ve düşük kapasite gerektiren bir tanesini seçerseniz işinizin kolaylaşacağını da söyleyelim.

Sunulan 7 veya 8 kare detayları ile seçilmiş videoyu tabiri caizse hikayeye yani çizgi roman haline dönüştürebilrisiniz. Videoyu yüklerken ve çizgi romanı oluştururken biraz beklemeniz gerekmekte. Devamında şeritlerin seçimi de yine size sorulacak. Kurcalamaya başladıktan sonra yine bazı detayları belirleyebildiğinizi göreceksiniz. Eğer tamamladıysanız fotoğrafı galeriye kaydedin. Böylece normal bir görüntüymüşcesine sosyal medyadan paylaşabilir veya arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Storyboard uygulamasını hemen aşağıdan indirebilirsiniz.

[appbox googleplay com.google.android.apps.photolab.storyboard]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz