Mobil cihazların bilgisayarlara göre daha fazla kullanılmasıyla beraber teknoloji ve bilişim piyasalarının da yönü değişti. Eskiden masaüstü ve dizüstü bilgisayarların üzerine düşerek o noktada kullanıcıları yakalamaya çalışan firmalar artık gelişimlerini daha çok akıllı telefonlar, tabletler üzerine sağlıyor. Böylece hem çalışmaların karşılığı alınabiliyor hem de kitle genişliyor. Sanal hırsızlar da elbette özellikle akıllı telefonların daha fazla kullanıldığını bilmesinden dolayı hilelerini bu alanda yaygınlaştırıyor. Son yıllarda artan virüsler ve çeşitli zararlı yazılımlarla insanların bankacılık bilgileri başta olmak üzere birçok verilerini çalmaktalar. Sadece bununla da kalmayıp telefondaki yüklü TL’leri dahi almanın peşindeler. Telefonda Virüs Var uyarısı da en büyük örneklerinden.

Siz normal bir şekilde internette gezerken bir anda telefonunuzun ekranında uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun birkaç nedeni olabileceği gibi asıl amaçları sizi burada istedikleri siteye yönlendirerek yüklü TL’lerinizi çalmak. Onay verecek nitelikteki butonları kullanmak yerine tarayıcıdan çıkış yapmanızı öneririz.

telefonda-virus-var-uyarisi

Telefonda Virüs Var Uyarısını Kapatmak

Sanal dünyadaki virüsler bir şekilde telefonunuza bulaşmış ve siber korsanların hedefinde kalmış olabilirsiniz. Bunun için öncelikle tarayıcınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken en mantıklı hareket tarayıcınızı tüm verileriyle ve ayarlarıyla cihazınızdan kaldırmak olacaktır. Mümkünse farklı bir tarayıcıyı seçmeniz, eğer mümkün değilse tekrardan resmi adresinden indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Telefonda Virüs Var ifadesinden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken bir diğer işlem ise modeminizi sıfırlamak. Modeminizde yer alan ufak boşluğa tıklayıp modeme reset atın. İnternete girişi tekrardan sağlayabilmek için modem üstünde yazan şifrelerle giriş yapıp tekrardan modem ayarlarınızı da yapılandırdığınızdan emin olun.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz