Yeni nesil telefonların en önemli özelliğinden biri de kamera. Yüksek çözünürlüklü, kaliteli kameralarıyla digital kameraları bir bakıma tarihe gömen akıllı telefonlar, hem güzel fotoğraf çekmesi hem de kolaylıkla saklanabilesi nedeniyle de yine bir tercih sebebi. Birçok farklı işlevi içerisinde barındırarak hayatımıza giren bu cihazlardaki fotoğraflar nasıl yedeklenir sorusunun cevabını bu yazımızda size sunduk. Artık sizde önemli bir anısı bulunan ya da kaybetmekten çekindiğiniz fotoğrafları rahatlıkla depolayacaksınız.

Akla ilke gelen ve en basit çözümlerden birisi olan bilgisiyarınızı kullanabilirsiniz. Böylece yüksek kapasiteye sahip hard diskleriniz içerisine binlerce fotoğrafınızı veya videonuzu saklayabilir, boşalan telefon hafızanıza yenilerini ekleyebilirsiniz. USB kablosu aracılığıyla bilgisayarınızla kuracağınız bağlantıda yedeklemenizi yapabildiğiniz gibi farklı çözüm yolları da mevcut.

google-drive-fotograf-yedekleme

Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Şirketlerin kullanıcıları daha fazla kendi kanatları altına alabilmesi için sunduğu özelliklerden biri de depolama seçeneği. Dünyanın en büyük şirketleri için hiç problem olmayan büyük GB kapasitelerine sahip depolama alanlarını herkese sunmuş durumda. Böylece buralarda bir hesap oluşturarak sizler de fotoğraflar veya videolarınızı bulutlara yükleyebilirsiniz. Bunların en önde gelen örneklerinden biri ise Google Drive. Google firmasının uzun süredir kullanıcılarına sunduğu bu özellik sayesinde hem güvenli hem de geniş bir depolama fırsatına kavuşursunuz. Yine Dropbox da kullanabileceğiniz diğer bir seçenek. Bilinen markalar dışındaki ücretsiz bile olsa firmaları tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Gerek güvenlik gerekse firmanın çökmesiyle beraber verileriniz de tarihe karışabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz