App store ve Play store kullanıcıları için mağaza binlerce uygulama ile dolu ancak bazıları bilgilerinizi tehdit edebiliyor. Sadece buradaki uygulamalar değil halihazırda kullandığınız uygulamalarda aynı şekilde telefonunuz için ne kadar güvenli, hiç belli değil. Biz size bu yazımızda telefonunuzda silinmesi gereken uygulamaları anlatacağız.

Telefondan silinmesi gereken ücretsiz uygulamalar

1. Antivirüs Uygulamaları
Android işletim sistemli telefonlar, gerçekten güvenli telefonlardır. Aynı zamanda son çıkan telefonlarda sistem bölümüne erişmeyi engellemek adına kilitli bir önyükleyici ile birlikte geliyor. Kısaca söylemek gerekirse bilinmeyen kaynaklardan uygulamaya yüklemeyen veya bootloader kilidini kaldırmayan hiçbir kullanıcının herhangi bir antivirüs uygulamasına ihtiyacı yoktur. İOS tabanlı cihazları zaten söylememize gerek yok.

2. Pil Tasarrufu Uygulamaları
Açık ve kısa konuşmak gerekirse pil tasarrufu programları pil tasarrufu dışında herşeyi cihazınıza yapıyorlar. Bu yüzden bu tür programları cihazınıza yüklemeyi önermiyoruz.

3. Bloatware Uygulamaları
Akıllı telefon üreticileri sizin işinize yaramayacak birçok gereksiz uygulamayı telefona yüklerler. Ancak siz bunları mümkün olduğunca devre dışı bırakın.

4. Üçüncü Parti Uygulama Mağazaları
Sizlere tavsiyemiz, kaynağı belli olmayan uygulamaları telefonunuza indirmekten kaçının. Eğer cihazınızda yüklü ise hemen silin.

5. Yasal Olmayan Uygulamalar
Bazı uygulamalar, bazı bölgelerde yasak. Bu uygulamaları indirmek için herkes çeşitli yollara başvuruyor. Bu da ilerleyen zamanlarda bayağı sorun çıkarabilir. Bu uygulamaları indirmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz