Windows 10 Mobile güncellemesi Microsoft Lumia kullanan milyonca kullanıcının yolunu gözledikleri yeniliklerden biri. Ancak bu konuda kötü bir haberimiz var. Zira Windows 10 Mobile güncellemesinin gelecek yılın başında yayınlanacağı belirtiliyor.

Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip Lumia kullanıcılarına sunulacak olan Windows 10 Mobile işletim sisteminin aslında bu zamana kadar yayınlanacağı belirtilmişti. Aralık 2015 şeklinde telaffuz edilen yayınlanma tarihi ile ilgili içinde bulunduğumuz söz konusu tarihe kadar herhangi bir hareketliliğin olması üzerine varılan bilgiler, ilgili telefonlar için Windows güncellemesinin 2016 başında gerçekleşeceği ortaya çıktı.

Sebep Ne?

Tarih değişikliği ile ilgili tam olarak ortaya konan bir neden bulunmuyor. Ancak 2016 yılı başı ifadesinin nisan ayına kadar sürebilecek bir zaman dilimini ilgilendiren bir genişliğinin olması ve yeni yılın gelmesinin üzerinden birkaç ay geçmesine rağmen yine güncelleme ihtimali birçok kullanıcıyı şimdiden tedirgin ediyor.

windows 10 mobile guncellemesi mobil13

2015 yılının en çok konuşulan yeniliklerinden biri olan ve özellikle de mobil dünyaya eşgüdümlü kullanılabileceğinin altı çizilen Windows 10 için akıllı telefon dünyasının uzun süredir beklemesi pek planlanmıyordu.

Telefonlar için Windows 10 güncellemesi ve yüklemesi ile ilgili gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Kaynak: GSMarena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz