Akıllı telefonlar, onları açtığımız andan itibaren ısınmaya başlarlar ve bu son derece doğaldır. Ancak fazla ısınmaları hiçte normal değil. peki Telefonlar neden ısınır, bu sorun nasıl çözülür?

Aşırı Isınan Telefon, Telefon Isınmasına Çözümler - Mobil13.com

Telefon ısınmalarının en büyük sebebi yazılımlardır. Ancak bazen donanımsal arızalar da ısınmaya sebebiyet verebiliyor. Telefonun yoğun işlem gücü gerektiren oyun veya uygulamaları çalıştırmaya zorlanması, yoğun kamera kullanımı, arka planda çalışan birden fazla uygulama ve widget‘ların sürekli aktif olması bu nedenlerden sadece bazılarıdır.

Bu sorunun yöntemlerini sıralayacak olursak; telefonunuzu serin ve düz bir zeminde ve sadece yüzde seksenini dolduracak şekilde şarj edin. Arka planda çalışan uygulamalar sürekli şarj yer ve bu da ısınmaya sebep olur. Bu yüzden arka planda çalışan uygulamaları mutlaka ama mutlaka kapatın.
Kullanmadığınız uygulamaları ve dosyaları silin. Bu dosyalar cihazınızda gereksiz yer kaplayacağından ısınma problemini de tetikleyecektir. Aynı zamanda gereksiz bildirimleri de kapatın.

tercüme bahar kırık lg g2 saat sorunu - krishkamol.com

Uçak modu şebekeyi, mobil veriyi birçok özelliği erişime kapatır. Telefonu uçak modunda kullanmak cihazın fazla ısınmasını önleyecektir. Telefonunuz aşırı ısınmanın sebeplerinden biri de virüs olabilir. Özellikle Android telefonlar kötü amaçlı yazılımlara karşı oldukça hassastır. Bu yüzden güvenli bir virüs koruma programı bulundurun. Güç tasarruf modu sanıldığının aksine cihazın fazlasıyla ısınmasına sebep olur. Bu yüzden güç tasarruf modunu kapatın. Ve ekran parlaklığını son seviyeye getirmeden cihazı kullanmaya çalışın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz