Windows 10 zaten bilgisayarlara gelmişti. Bunun ardından Microsoft, tüm bilgisayarları, telefonları ve tabletleri aynı işletim sisteminin çatısı altında buluşturmayı amaçladığını açıkladı. Bu haberi “Windows 10 İle Çalışan Lumia Cihazlar Mı Geliyor?” başlığı ile vermiştik. Bu işletim sisteminin tabletlere ve telefonlara ne zaman geleceği konusunda yeni söylentiler mevcut.

Söylentiye göre telefon ve tabletler için Windows 10 işletim sistemi Microsoft tarafından Ocak ayında tanıtılacak. Bilindiği gibi Ocak ayında Microsoft CES’te olacak. Ancak söylentiye bakılırsa Microsoft, Windows 10’u CES’te tanıtmayacak. Şirket, Ocak ayının sonunda ayrı bir etkinlik düzenleyecek.

Screenshot_1

Kullanıcılar zaten Windows 10’un bilgisayarda kullanımına yönelik hemen hemen tüm özellikleri biliyorlar. Microsoft, kullanıcıların karşısına muhtemelen yeni özelliklerle çıkacak. Özellikle bu işletim sisteminin mobil uyarlaması ve kullanımı muhtemelen yeniliklerle dolu olacak.

Yeni Microsoft 10 işletim sistemi, çoklu cihazlarda yani PC’lerde, telefonlarda ve tabletlerde ve ayrıca Xbox One’da kullanım amacıyla tasarlandı. Windows 10’un bu hâlini görmek ve resmi duyurusuna tanık olmak için sabırsızlanıyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz