Artık Nokia Lumia markasına elveda deme zamanı. Zira Microsoft, arık telefonlarda sadece Microsoft Lumia markasının görüleceğini resmen açıkladı. Bununla birlikte Nokia markası tamamen ölü değil. Microsoft, mevcut Nokia Lumia markalı telefonların satışını yapmaya ve kullanıcılara gerektiğinde destek sunmaya devam edecek. Aynı zamanda Nokia 130 gibi telefonların satışı sürecek. Yani giriş seviyesi olan telefonlarda Nokia adı kalacak.

Micosoft’un telefon – pazarlama bölümünden Kıdemli Başkan Yardımcısı Tuula Rytilä, bir röportaj ile Lumia markasının geleceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Rytilä, Nokia markalı uygulamaların Microsoft şemsiyesi altına alınarak yeniden adlandırılmasının da yolda olduğuna vurgu yaptı. Aynı şekilde Nokia adını bulunduran web sitelerinin de Microsoft markasına taşınma işleminin başladığını belirtti.

microsoft lumia

İlk Microsoft Lumia cihazının ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil. Rytilä, bu soruya sadece “yakında” cevabını verdi. Bununla birlikte Microsoft, çıkışı Noel öncesinde, Ocak ayında CES’de ya da Şubat ayında MWC’de yapabilir.

Microsoft daha önce her masaüstüne bir PC koyma arzusu ile çalışıyordu. Görülen o ki şirketin şimdiki stratejisi her cebe bir Microsoft telefon koymak. Bu amacına ulaşması için de diğer iki rakibinin önüne geçmesi gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz