Günümüzdeki teknolojik ürünleri oldukça yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Boş vakitlerimizde zaten elimizden düşürmezken bir de çeşitli ve işlevsel özellikleri sayesinde normal işlerimizde de kullanır olduk. Kısacası her türlü talebimize cevap vermesi dolayısıyla 24 saatimizin ayakta kaldığımız tüm anlarında elimizden düşürmüyoruz. Elbette uzun batarya ömrü de bu noktada devreye giriyor. Eğer batarya konusunda sıkıntı yaşıyorsak muhtemelen birçok işlemimiz de aksayacak ve aslında almak istediğimiz verimi de alamayacağız. Başta telefon imalatçıları olmak üzere sektördeki neredeyse bütün birimler sözünü ettiğimiz duruma çözüm ararken net bir çözümün bulunduğunu söyleyemeyiz. Zira sıkıntıyı yaratan birçok parametrenin varlığı ve bu parameterelerin ortadan kaldırılmasının da mümkün olmaması kısır bir döngüye sokuyor. Örneğin akıllı telefonlarınızda dışarıdan destek aldığınız, sorunları hallettiğiniz uygulamalar, oyunlar ve benzeri bir sürü uygulama bulunuyordur. Bazıları da arka planda çalışmak durumunda kaldıklarından size uzun vadede batarya kaybı yaratacaktır. Bazen farkına varmadan arkada çalışsalar da bazen ihtiyaç duyduğumuzdan arka planda çalıştırıyoruz. Her ne olursa olsun iki üç derken ve aynı anda cihazı da kullanırken ister istemez işlemciyi zorluyor, bataryayı düşürüyoruz. Bataryanın kapasitesi önemli olsa da aktif şekilde kullandığımızdan en iyisi bile birkaç saat içinde bitebiliyor. Sonucunda şarj etme yoluna gidiyoruz. Lakin son dönemlerde karşılaştığımız problemlerden biri de yavaş şarj olması. Akıllı telefonların özellikle kafalarda yer etmiş belli modelleri yavaş şarj olurken kullanıcılar da bir türlü çözümü bulamıyor.

Konuyu akıllı telefonlara, yaşanan sıkıntılara getirince aslında çözümü bulmak her zaman zor değil. Özellikle sanal boyutta, kişiselleştirme, güvenlik noktasında üçüncü parti programlardan faydalanıp kolaylıkla isteğimizi yerine getiriyoruz. Android ve iOS platformları sektörün liderliğini sürdürürken uygulama marketleri üzerinden kullanıcılarına birçok ürünü sunarken çoğunu da ücretsizce indirme imkanı tanıyor. Böylece herkes ilgi alanına, çözüm aradığı probleme göre ürünlerden faydalanıyor. Ancak teknik yani donanımı ilgilendiren durumlarda ise tamirciye götürmek, servis vermek zorundayız. Teknik servislerin de artık net bir şey söylemeyediği yavaş şarj olma ve benzeri şeyleri de maalesef kendimiz bazı yöntemlere başvurarak halletmekteyiz.

Akıllı Telefonların Yavaş Şarj Olma Sorununun Çözümü

Yazılım geliştiriciler sadece cihazların görünürdeki ve işlevsel boyuttaki özelliklerine değil direkt şarj, batarya, işlemci sorunlarına da artık yanıt bulabiliyor. Zira pastanın büyüklüğü herkesi cezbetse de kar marjlarını arttırmak bir yana kurumların ve kişilerin varlıklarını bile sürdürmeleri neredeyse imkansız hale gelebiliyor. Dolayısıyıla geliştiricileririn de yönebilecekleri spesifik alanlar bazen kendileri adına en verimli yerler olabiliyor.

hizli-sarj

Hızlı Şarj ismiyle Google Play Store’da var olan, bir süredir akıllı cihaz kullanıcılarına hizmet eden yazılım, aslında sizle güç modunu aktif etttiğinizde sunulan özelliklerin gelişmiş versiyonunu sunuyor. Kendi yapısında uygun görmediği, tasarruf yapması gerektiği yazılımları kapatırken ekran parlaklığını da minimuma alır. Şarjı hızlıca doldururken uzun vadede kullanım ömrünü de arttırır.

[appbox googleplay com.slickways.quickcharge]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz