Hayatımızın her noktasına yer verdiğimiz teknoloji, bizlere geçmişe nazaran daha hızlı ve kolay yaşam seçenekleri sunuyor. Burada teknolojinin nimetlerinden çokça faydalanmak adına edindiğimiz ürünler aracı olurken sanal dünya ile bağlantı kuruyoruz. Tüm hizmetlerin bir araya getirildiği akıllı telefonlar bu bağlantının vazgeçilmez unsuru. Her yıl markaların yeni amiral gemisi telefonları rafları süslerken etiket fiyatları da elbette bir o kadar fazla oluyor. Zamanla eski modelleri cüzi miktarlara edinebilmek toplumun her katmanındaki insanın popüler mobil işletim sistemi entegre edilmiş bir cihaz sahibi olmasını sağladı. Hal böyle olunca geniş bir kullanıcı kitlesi ve bu kitleye sunulabilecek kaliteli hizmet, ürün yelpazesi oluştu. Üreticiler de yazılım geliştiriciler de teknoloji pazarındaki alan paylarını arttırmak için durmak nedir bilmeyip gün başı yeniliklerle tanıştırıyor. Yüksek hafıza kapasitesine sahip, çok ağır uygulamaları dahi rahatlıkla çalıştırabilen, şık tasarımlı ürünler veya birçok işlevselliği taşıyan, gündemi günceli yakalayabileceğiniz, saatlerinizi alacak işlemlerinizi saniyelere indirgeyen, antivirüs önbellek temizleyici uygulamalar piyasaya sürülüyor. En çok da Android platformu için hazırlanmış programsal ürünlerin yayınlandığını görebilmek oldukça mümkün.

Akıllı telefonların sadece donanımsal özellikleri değil işletim performansı da önemli. Şirketler bu etkeni fark ederek Google’ın geliştirdiği Android’i cihazlara entegre ediyor. Ancak zamanla önbelleğin dolması, şişmesi telefonların yavaşlamasına neden oluyor. Telefonları hızlandırmak için yapılabileceklerin başında önbellek temizlemek geliyor. Sevdiğiniz uygulamaları yüklerken zaman içerisinde hafızanızı ve performans gereksinimi aşmış olabileceğinizi de unutmayın.

Android’deki En İyi Önbellek Temizleyici Uygulamalar

Önbellek temizleme işlemi için manuel düzenlemeler yapabilirsiniz ancak hızlı ve tam bir çözüm arıyorsanız 3. parti programları tercih edebilirsiniz. Sadece söz edilen konuda değil her noktada yazılımcıların geliştirdiği ürünlerden faydalanmaktayız. Güvenlik tehlikesi yaşamamanız için hazırladığımız listede en iyi uygulamalar olduklarını düşündüğümüz önbellek temizleyici yazılımları deneyebilirsiniz. Aralarından birkaç tanesini yüklemeniz işinizi görecektir. Google Play Store üzerinden indirebilmek için açıklamaların altındaki downland butonunu kullanabilirsiniz.

du-speed-booster-cleaner

DU Speed Booster (Cleaner)

Bir diğer adı temizleyici olarak sanal marketlerde yer alan DU Speed Booster’da temizleme hizmetini ücretsiz alacaksınız. Android telefonları hızlandırma uygulamaları arasında başı çekerken gereksiz birikmiş dosyaları silmekte ve arka plandaki çalışmalara son vermektedir.

[appbox googleplay com.dianxinos.optimizer.duplay]

glary-utilities

Glary Utilities

Sadece büyük, geniş dosyalar telefonunuzun ağırlaşmasına, yavaşlamasına neden olmaz. Ufak kapasitedeki veriler bile binlerce versiyonu oluşacak şekilde birikirse zamanla donmalar yaratır. Önbellek birkaç günde bile bahsedilen küçük verilerle dolabiliyor. Glary sayesinde en küçük dosyayı dahi göz önünde bulundurarak sileceksiniz.

[appbox googleplay com.glarysoft.glaryutilities]

360-security

360 Security

Hem güvenliği hem de hızlandırma işlemini bir arada arayanların tercihi 360 Security oluyor. Zararlı yazılımları devre dışı bırakıp silmesinin yanında sistemine eklenen önbellek temizleme özelliği ihtiyacınız olmayacak dosyaları siliyor.

[appbox googleplay com.qihoo.security]

app-cache-cleaner

App Cache Cleaner

Toplu silme işlemini gerçekleştirebileceğiniz uygulamalar arasından tercih edebileceğiniz bir diğer önbellek yazılımı. Telefonunuzu hızlandırmak için önbelleği temizlerken sunduğu hizmetin cihazınıza ekstra bir yük olmayacağını da belirtelim.

[appbox googleplay mobi.infolife.cache]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz