Telefonunuzu kaybettiyseniz sonsuza dek gitmiş olması gerekmez. Ancak hazırlanmak için telefonunuzu kaybedene kadar beklemeyin: kaybolan bir Android telefon veya iPhone bulmanızı sağlamak için şimdi yapılandırmanız gerekir.

Telefonunuzu kaybettiyseniz yardım izlemede el altında olabilir. Ancak, bu kılavuzda sunulan çözümlerin, size konumunun doğru bir fikir vermesi ve uzaktan kilitleme veya silme seçeneklerine erişmesi için telefonunuzun açık olmasını gerektireceğini unutmayın. Bataryanızın bitmesi veya telefonunuzun çalınması ve kapatılması durumunda, şansınız tükenebilir.

Bu nedenle, şimdi her şeyi yedeklemeniz zorunludur, sadece geri alamazsanız. Bizim tavsiye izleyin Android’i yedeklemek için nasıl ve bir iPhone yedekleme .

Aşağıda, kaybolan veya çalınan telefonunuzu nasıl izleyeceğinizi açıklamak için, her büyük mobil işletim sistemine dahil edilmiş seçenekleri göz önünde bulunduracağız. Bunların her biri için başlamadan önce telefonda Google’da veya Apple hesabınızda oturum açmanız gerekir.

Bazı üçüncü taraf seçenekleri de mevcuttur. Av , yalnızca mobil cihazlar için değil, Windows, OS X ve Ubuntu dizüstü bilgisayarlar için de kullanılabilen özellikle popüler bir seçenektir . Birden fazla platforma yayılan birkaç cihazınız varsa, hepsini tek bir arabirimden izlemenize izin veren bunun gibi bir seçeneği göz önünde bulundurmaya değer. Haberlerini okuyun Prey ile kaybedilen dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar izlemek için nasıl .

Kayıp bir Android telefon nasıl bulunur?

Daha önce Aygıt Yöneticisi olarak adlandırılan Aygıtımı Bul, bir Android telefonunu izlemenin en kolay yolunu sunar. Bu Google Play‘den ücretsiz bir uygulamadır ve servise , cihazınız kaybolursa google.com/android/find adresini ziyaret ederek herhangi bir tarayıcıdan da erişebilirsiniz .

Cihazımı Bul, cihazınızı çalmak, kilitlemek veya silmek için, elinizden çıkarsa bile seçenekler sunar.

Telefonunuz kapalıysa, bir başka seçenek de rapor edilen son yerini bulmak için konum geçmişinizi kontrol etmektir. Bunu, myaccount.google.com/activitycontrols adresini ziyaret ederek ve Konum Geçmişi altındaki Etkinliği Yönet öğesine dokunarak yapabilirsiniz.

Artık, belirttiğiniz bir süre boyunca cihazınızın konumunu bildirdiği tüm yerlerin haritasını göreceksiniz. Bilinen son konum, Google’ın batarya bitmeden önce onu en son gördüğü yerdir ve eğer şansınız hala oradaysa olabilir.

Konum geçmişinin GPS yerine Wi-Fi ve mobil sinyalleri kullandığını, bu nedenle Android Aygıt Yöneticisi kadar doğru olmayacağını unutmayın.

Kayıp bir iPhone nasıl bulunur?

Kayıp bir Apple cihazını bulmak için iPhone’umu Bul’a ihtiyacınız var – ancak iPhone’unuzu kaybetmeden önce cihazınızda kurulu olduğundan emin olmanız gerekir. Sadece Ayarlar’a, iCloud’a dokunun, daha sonra aşağı kaydırın ve iPhone’umu Bul’u etkinleştirin. Ayrıca, pilinizi bitmeden hemen önce bilinen son konumunuzu gönderen aşağıdaki seçeneği de açın.

İPhone’umu Bul, Ayarlar, Gizlilik, Konum Servisleri altında bulabileceğiniz konum servislerinin de etkin olmasını gerektirir.

İPhone’umu Bul’u ayarladığınızda, kaybolan bir cihazı izlemenin iki yolu vardır. İlk olarak, telefonunuzu izlemek için ücretsiz iPhone’umu Bul uygulamasını başka bir Apple cihazında kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak, hesabınıza iCloud.com adresindeki bir masaüstü tarayıcıda oturum açıp ardından iPhone’umu Bul’a dokunun.

Birden fazla Apple cihazınız varsa, yanlış olanı seçin.

Telefonunuzu seçtikten sonra, iPhone’umu Bul özelliği size en son bilinen konumunu bir haritada gösterir ve alarm çalması, kilitlemesi veya içeriğini silmek için seçenekler sunar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz