Piller büyüdükçe aygıtlar daha fazla enerji tasarrufu sağlar, ancak pil ömrü hala çoğu kullanıcı için endişe vericidir. Modern teknoloji canavarının doğası budur, ancak bu günde birkaç kez takmamız gerektiği anlamına gelmez. Telefonunuzun pili olması gerekenden daha hızlı tükeniyor veya ölüyorsa, suçluların belirlenmesi ve çözüm bulunması çabalarınıza değer olmalıdır.

Size akıllı telefon dünyasında en yaygın batarya domuzlarını anlatmak için buradayız. Ayrıca, en yaygın sorunların çözümlerini de içerir. Bu ekran kapanmadan ona geçelim!

Telefonunuzun bu kadar hızlı boşalmasının nedenleri:

  • Ekran
  • Sivilceli hizmet
  • Uygulamalar
  • Diğer akü boşaltıcıları

1. Ekran

Ekran, modern akıllı telefonların ortaya çıkmasından bu yana en büyük batarya domuzu oldu ve olmaya devam ediyor. Paneller, daha yüksek ve daha sportif tanımların yanı sıra daha parlak ve daha renkli hale geliyor. Genel deneyimi geliştirmelerine rağmen, tüm bu faktörler akıllı telefon ekranlarını daha fazla güce aç hale getiriyor. Ekran, telefonunuzun bu kadar hızlı boşalmasının ana nedeni olabilir.

Pil kullanımını kontrol etme:

Ayarlar uygulamasını açın .
Pil üzerine dokunun .
Sağ üst köşedeki 3 nokta menü düğmesine dokunun.
Pil kullanımı üzerine dokunun .
Sağ üst köşedeki 3 nokta menü düğmesine dokunun.
Tam cihaz kullanımını göster üzerine dokunun .

Pil kullanımınızı kontrol edin ve ekranın en çok yer alacağını göreceksiniz. Bu noktada, telefonum ekranı% 72 kullanımla bir numaralı pil öldürücü olarak yerleştiriyor.

Akıllı telefon ekran teknolojisi, pil ömründen çok daha hızlı ilerliyor, bu da pil ömrünü önümüzdeki yıllarda daha da büyük bir sorun haline getiriyor. Ancak işler düzelene kadar enerjiden tasarruf etmek zorunda kalacaksınız.

Nasıl düzeltilir?

Ekran ana pil öldürücünüzdür ve pil tüketimini yavaşlatmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan bazıları.

Daha düşük ekran parlaklığı: Ekran parlaklığınızın kısılması pilden önemli ölçüde tasarruf etmenize yardımcı olur.
Uyarlanabilir parlaklık kullanın: Bu, ihtiyacınız olduğunda parlak bir ekran elde etmenizi sağlar, ancak yüksek parlaklık gerekmediğinde de pil tasarrufu sağlar.
Ekran yenileme hızlarını azaltın: Bazı cihazlar daha yüksek yenileme hızlarına sahip ekranlar oluşturur ve bunu genellikle ayarlardan özelleştirebilirsiniz.
Otomatik kilitleme sürelerini azaltma: Otomatik kilitleme sürelerini azaltarak, ekranınızın sadece kullanılmayı beklemediğinden emin olursunuz.
Hendek canlı duvar kağıtları: Güzel görünebilirler, ancak telefonunuz her zaman bir video oynatıyor ve bu da pili öldürüyor.
Siyah duvar kağıdı mı kullanıyorsunuz ?: AMOLED ekranınız varsa, ekranın bu pikselleri etkinleştirmesi gerekmediğinden siyah duvar kağıdını kullanmak en yüksek verimlidir.

2. Sivilceli hizmet

Kötü cep telefonu alımı olan alanlar, en son kedi videolarını izleyememekten daha sinir bozucu olan sessiz pil katilleridir. Cep telefonunuz sürekli olarak yakındaki kulelerle iletişim kurarak günün her saniyesinde bağlantıda kalmaya çalışıyor. Yapamadığında, ağa ulaşmak ve sizi şebekeye geri getirmek için çok çalışacaktır.

Kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, büyük bir binada çalışıyorsanız veya kendinizi sivilceli hizmet bulunan alanlarda buluyorsanız, telefonunuz normalden daha hızlı ölecektir. İşin püf noktası sorunu çözüyor.

Nasıl düzeltilir?

Taşıyıcı değiştirilsin mi ?: Taşıyıcı güvenilirliği bölgeye, şehre ve mahalleye göre değişir. Biraz araştırma yapın ve ilgi alanlarınızda hangi operatörün en iyi çalıştığını bulun ve geçiş yapmaya bakın. Her bir taşıyıcı için en iyi planları bulmanıza yardımcı olabiliriz !
Uçak modu: Uçak modu , antenlerinizi mola vermeye zorlayabilir. Tüm bağlantıları kapatın, telefonunuz bağlantıda kalmak için çok fazla çalışmaz. Kötü hizmetin olduğunu bildiğiniz yerlerde olduğunuzda bunu stratejik olarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak, Uçak modunu konuma göre otomatikleştirmek için IFTTT gibi akıllı araçları kullanabilirsiniz .
Ağ genişleticiler: Taşıyıcılar genellikle ağ genişleticiler veya sinyal güçlendiriciler sunar. Sivilceli hizmet ile uzun süre bir yerde olduğunuzu biliyorsanız bir tane almayı düşünün. Zamanınızın çoğunu harcadığınız yerde sinyalin güçlü olduğundan emin olmak için evde veya işte olabilirsiniz.

3. Uygulamalar ve arka plan hizmetleri

 

Telefonunuzun pilinin hızlı bir şekilde ölüp ölmediğini uygulamalarınızı kontrol altında tutun. Bazı uygulamalar diğerlerinden daha fazla pil tüketir. En bariz olanlar YouTube , Netflix ve tüm akış servisleridir . Ayrıca oynamaya kaçınmak isteyebilirsiniz oyunlar ileri teknoloji grafiklerle başlıkların düşkün, özellikle bu büyük pil domuzlar için ne kadar enerji tasarrufu istiyorum.

Birçok uygulama etkin kullanım olmadan pilinizi öldürür. Gibi uygulamalar Facebook , Messenger , Instagram ve WhatsApp yaygın olanlarıdır. Bunun gibi iletişim hizmetleri sizi her zaman iletişim halinde tutmaya ve güncellemeye çalışır. Bu, uygulamaların sürekli olarak arka planda çalıştığı, verilerin kullanıldığı, konumunuzu çektiği, size bildirim gönderdiği ve daha fazlası anlamına gelir. İster feed’inizi sürekli kontrol ediyor olun, ister arkadaşlarınız ve ailenizle mesajlaşın, söz konusu uygulamaları kullanarak çok fazla zaman harcadığımızdan bahsetmiyoruz.

Nasıl düzeltilir?

Uygulama indirmelerini minimumda tutun: Sık sık, telefonumdaki uygulamaların yalnızca% 20’sini kullandığımı fark ediyorum. Bu arada, bu uygulamalar her zaman arka planda çalışıyor ve pili boşa harcıyor. Neden onlara sahipsin? Bir temizlik çılgınlığı yapın ve ihtiyacınız olmadığını bildiğiniz uygulamaları silin.
Uygulamaların arka planda çalışmasını durdurma: Bir uygulamanın değerli suyunuzu çok fazla aldığını fark ederseniz, arka planını sınırlayabilirsiniz. Basitçe gidin Gelişmiş> Pil> Arka Plan kısıtlama> sınırla>> Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimlerin uygulamayı seçin . Uygulama kullanımda değilken uyuyacağından, bazı özellikleri ve işlevleri kaybedeceğinizi unutmayın.
Uygulamaları kapat ?: Android cihazların çoklu görev için yapıldığı ve uygulamaları kapatmanın yardımcı olduğundan daha fazla zarar verebileceği doğru olsa da, uygulamaları kapatmanın en iyi bahis olduğu zamanlar vardır. Uygulamalar hileli, yanlış davranabilir veya başarısız olabilir, bu durumda genellikle pilinizi gereksiz yere boşaltmaya başlarlar. Bu olduğunda, sadece yeni bir sıfırlama vermek için uygulamayı kapatmak veya öldürmek iyi bir fikirdir. Gidin > Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimlerin uygulamasını> Kuvvet durağı seçin .
Kullanımınıza dikkat edin: Bazen daha iyi pil ömrü istediğimizi söyleriz, ancak kendimizi oyun oynarken, film izlerken ve sosyal ağlarda saatler geçirerek buluruz. O zaman eve gitmeden önce telefonun neden öldüğünü merak ediyoruz! Kullandığınız uygulamalara ve ne kadar süreyle kullandığınıza dikkat edin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz