telefonum-yavas-sarj-oluyor

Akıllı telefonların en büyük problemlerinden biri şüphesiz batarya ve şarj sorunudur. Aslında basit çözümler ile çözülecek bu problemler için birçoğumuz teknik servise gideriz. Basit sorunlar olmasına rağmen bu teknik servisler bizim cebimiz yakan fiyatlar bize sunarlar. Biz size bunlara gerek kalmadan evde yapacağınız çeşitli yöntemlerle bu sorunu nasıl ortadan kaldıracağınızı anlatacağız.

Apple Lightning Şarj ve Senkronizasyon Kablosu 1m - TURKCELL

Şarj Kablosu
şarj kabloları yeterli gücü sağlayamadığı zaman telefon yeterince şarj olmaz. Bu da yavaş şarj sorununu ortaya çıkarır. Bu sorun genellikle orijinal olmayan şarj kablolarından doğar. Eğer elinizde orijinal bir şarj kablosu yoksa aynı şarj hızlarına sahip muadili kabloları da kullanabilirsiniz.

Xiaomi Şarj Adaptörü – Teknostore

Şarj Adaptörü
Orijinal olmayan, yan sanayi şarj adaptörleri, yavaş şarj sorununu ortaya çıkaran en büyük sebeplerdendir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz orijinal marka şarj adaptörü kullanmanızdır.

Telefon yavaş şarj oluyor' sorunu nasıl çözülür? İşte 4 öneri - ShiftDelete.Net

Şarj Soketinde Oluşan Tozlar
Bu önerimiz çoğu kişi için boş gibi gözükse de aslında şarj sorunlarını etkileye büyük sebeplerdendir. Telefonların şarj soketlerinde zamanla oluşan tozlar ve kirler, şarj kablosunun sokete tam olarak oturmasını engelleyerek telefonun yavaş şarj olmasına neden olabilir. Bunun için yapmanız gereken şey, kürdan yardımıyla hassas bir şekilde şarj soketinde oluşan tozları temizlemek.

iPhone pil değişimi programı Apple'a pahalıya patladı

Batarya Değişikliği
Yukarıdaki önerilerin hiçbir işe yaramıyorsa, büyük ihtimalle sorun bataryadan kaynaklanıyordur. Bu durumda yapmanız gereken şey, teknik servise gitmenizdir. Eğer garantili ise telefonunuz bu konuda çok şanslısınız demektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz