Telegram, bir sonraki sürüm sürümüne coğrafi etiketler ekleyecektir.

Telegram mesajcısının iOS için yeni beta sürümünde, genel sohbetler için bir konum belirlemek mümkün oldu, böylece diğer kullanıcılar yakınlardayken onları özel bir menüde bulabilirdi. Başlangıçta, işlev Haziran ayının başlarında biliniyordu ve tüm dağıtımı iOS için bir sonraki sürüm güncellemesinde görünecek.

Coğrafi konumdaki sohbete girmek için, “Yakındaki Kişiler” menüsüne gidin ve seçeneklerden birini seçin. Konumlu tematik gruplar, örneğin 100 metreden 6 km’ye kadar şehrin çeşitli noktalarında bulunabilir.

Coğrafya sohbetleri listesinde görünmesi için yöneticiler, sohbet ayarlarındaki konumu belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca açık olması gerekir, aksi takdirde diğer kullanıcılar onu yakındaki gruplar listesinde bulamazlar. Sohbete bir linkle giren kullanıcılar, açıklamada yönetici tarafından belirtilen konumu da göreceklerdir.

Coğrafi sohbetler, hem bir şehirdeki kullanıcıları hem de yakınlardaki ilgi gruplarını bulmak için gereklidir. Özelliğin Android için anlık mesajlaşma programının bir sonraki sürümünde de bulunup bulunmayacağı bilinmemektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz