Ünlü mesajlaşma uygulaması olan telegram, yaptığı açıklama ile yoğun ilgi gördüğünü ispatladı. Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi olayı herkesi tedirgin ettikten sonra, whatsapp kullanıcıları başka mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başladılar.

Telegram'dan WhatsApp'a tabutlu gönderme! | Teknoloji

Whatsapp’ın bu endişelendirici sözleşmesi sonucu, kullanıcılar telegram kullanmaya başladı. Whatsapp büyük tepkiler toplamaya devam ederken, telegram son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıyla buluştu!
Alternatif olarak tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan telegram, görünüşe göre whatsapp’ı geride bıraktı. Telegram kullanıcı geçtiğimiz günlerde açıklama yapmış, hatta Apple’in tehlikeli olduğunu, android işletim sistemi kullanmalarının daha mantıklı olacağını savunmuştu.

Son 72 saatte 25 milyon kullanıcı Telegram'a katıldı

Telegram kurucusu Puvol, Latin Amerika, Asya, Ortadoğu ve Afrika’da bulunan kullanıcıların artık telegram’a geçtiğini ve bu sayede devasa bir artış yaşadığını söyledi. Bunları söylerken şu ifadeleri kullandı;
“Son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya eriştik. Yarım milyar aktif kullanıcı ile Telegram, mahremiyet ve güvenliğe adanmış bir iletişim platformu arayanlar için en büyük sığınak haline geldi.”

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz